1. Haberler
  2. Battlefield 6 Hakkında Yepyeni Bilgiler Paylaşıldı

Battlefield 6 Hakkında Yepyeni Bilgiler Paylaşıldı

19 Ocak 2021 00:28

EA Games oyun stüdyosunun bu yılın sonbahar aylarında oyun dünyasına eklemeyi düşündüğü Battlefield 6’dan yepyeni bilgiler geldi. Öte yandan ortaya çıkan bilgilere göre bir dönemin muhteşem oyunlarından olan Battlefield 3’ten izler taşıyacak ve Playstation 4 konsolu ile Xbox One konsolu için de çıkış yapacak

EA Games oyun firmasının “Daha önce görülmemiş ölçekte yeni bir Battlefield oyunu” olarak nitelendirilen ve içerisinde bulunduğumuz 2021 yılının sonbaharında oyuncularla buluşmaya hazırlanan Battlefield 6 ile ilgili yepyeni bilgiler ortaya çıktı.

Call of Duty, Battlefield gibi popüler oyun serileri için oldukça güvenilir bir isim olarak bilinen Tom Henderson, Youtube kanalında yayınladığı bir video ile Battlefield 6 oyununa dair yeni bir bilgi paylaşımında bulundu. Yapılan bilgilendirmelere göre Battlefield 6, sadece Battlefield olarak oyun dünyasına sunulabilir. Öte yandan oyun oldukça büyük bir oranda Battlefield 3’ün izlerini taşıyacak. Ek olarak 128 oyuncuya kadar geniş haritalara sahip olacak. Oyunun bir de battle royal moduna sahip olacağı da tahminler arasında.


Battlefield 6 hakkında yapıla ilk haberlere göre oyunun hangi platformlar için çıkış yapacağına dair net bir bilgi bulunmuyordu. Lakin oyunun yeni nesil oyun konsolların sunduğu birçok önemli artılardan faydalanmak amacıyla geliştirildiği düşünülmekteydi. Ortaya çıkan son haberlere göre ise Battlefield 6 PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X için çıkış yapacak. Ayrıca belirtmek gerekiyor ki oyun PC platformuna da çıkış yapacak.

Oyunun eski nesil oyun konsolları ile çıkış yapacak olması, her iki platformda da oynanılabilir olması için oyun geliştirilirken kısıtlamalar yapılması ihtimalini de oldukça düşündürüyor. Lakin bu konu üzerine bir sorunla karşılaşılmayacağı tahmin ediliyor.