1. Haberler
  2. BeIN Sports'tan Yeni Oyuncu Programı: Gamer!

BeIN Sports'tan Yeni Oyuncu Programı: Gamer!

11 Eylül 2019 23:20

Espor sektörüne adım atmaya çalışan büyük firmalar artık bizim için normalleşmiş durumda. KFC'nin R6 atağından sonra bu sefer bize daha yakın bir durumla karşı karşıyayız.

En son KFC'nin yaptığı etkinlikten sonra başka firmaların da yavaştan espora kaymaya başladığını gözlemleyebiliyoruz. Dünya çapında bir sürü konuyla ilgili yayın yapan BeIN medya ekibinin Türkiye'deki spor kolu beIN SPORTS, Espor sektörüne adımını atacağını paylaştığı bir tweet ile duyurdu. "Gamer" adındaki yeni programlarında espor ve oyunlar hakkında içerikler izleyicilere sunulacak. Televizyon gibi büyük bir medya organından espor içeriği yayınlanacak olması bu sektörü ziyadesiyle ileri taşıyacak gibi duruyor. En azından artık espor deyince hödük gibi bakan suratlarla daha az karşı karşıya kalacağız. Bu sayede hem bizim gibi takipçiler hem de beIN SPORTS durumdan faydalanabilecek.

Yeni programlarının ilk bölümünde FIFA 19'a yer vereceğini söyleyen ekip, takipçilerden #GamerKayıtta etiketiyle birlikte oyundaki güzel anlarını paylaşmalarını istedi. Böylesine sporla iç içe olan bir kanalın böyle bir programında bir spor simülasyonuna yer verilmesi işten bile değildi zaten. İleride bu konular dallanıp budaklanıp esporun diğer oyunlarını da kapsamı altına alacak gibi duruyor. Umarız kaliteli bir içerik üretilebilir.