1. Haberler
  2. Blair Witch Atmosferi İle Korku Salıyor

Blair Witch Atmosferi İle Korku Salıyor

20 Ağustos 2019 17:34

Blair Witch, Outlast ile paralel devam ediyor. Korkutma söz konusu olduğunda akla ilk gele oyun Outlast olunca bu iyi bir şey gibi görünüyor.

Blair Witch'in tasarımında göze çarpan bir şekilde belirgin bir fark var. Oyunun geliştiricisi Bloober Team'in önceki korku oyunlarından ayıran şey bir köpek.

Bloober Team yazarı Basia Kciuk, yaptığı röportajda, "Geleneksel olarak, bir Blair Cadısı filmi, ormana giren ve birbiri ardına ölen bir grup öğrenciyi veya bir grup genci içerir." Dedi. “Ama Blair Witch'te, oyuncuya oyun boyunca bağlantı kurması gereken birisini, ilgilenmesi gereken birisini vermek istedik.” Bir korku oyununun size eşlik etmesi nadirdir. Dostça bir varlık bir destek sistemi sağlayabilir ve bir ayarın yaratmaya çalıştığı korkuyu kolaylaştıran ya da bakımı gereken bir sıkıntı olduğu kanıtlanan bir koltuk değneği olarak işlev görebilir. Blair Witch’te köpeğiniz 'Bullet' bunların hiçbiri değil.

Blair Witch, franchise'ın ürpertici Burkittsville, Maryland ormanlarında gerçekleşen rahatsız edici bir oyundur ve Bullet, varlığı ve eğlenceli havlamaları ile güzel bir güvenlik battaniyesi sağlar. Ama aynı zamanda bir yerde sıkışıp kalmak yerine ilerlemeye devam etmenizi ya da nasıl devam edeceğinize dair ipuçlarını aramak için amaçsızca dolaşmanızı sağlayan bir rehber. Bullet'e bazı şeyleri arama emrini verebilirsiniz, ama aynı zamanda keşfettiğiniz orman tarihini daha da öne çıkaran ve ayarın ne kadar ürkütücü olduğunu hatırlatan öğeleri de geri getirecek. İlk başta rastgele görünse de, yanlış yapıları neredeyse her zaman gitmeniz gereken genel yönde yer alıyor gibi gözüküyor - hiçbir yerde çok uzun süre sıkışıp kalmamanızı sağlıyor.

Bullet, oyunun bulmacalarını çözmek ve karşılaştığınız korkunç varlıklardan kurtulmak için gerekli bir bileşen gibi görünüyor. Örneğin, Blair Witch'in video kameralarından biri sırasında - gerçekliğinizi etkilemek ve çevreyi değiştirmek için bantları geri sarmanız, ileri sarmanız ve duraklatmanız gereken büyüleyici bilmeceler - Bullet, bizi bantın yönünde işaret etti. devam etmemiz gerekiyordu. Ve ormanların Blair Cadısı'nda ne kadar karanlık olduğu göz önüne alındığında, Bullet'in keskin duyuları gerçek olanı ve yanılsama olanı bulmak için gereklidir. Kciuk, "[Cadı] daha çok bu aşırı güç, dünyayı başka bir kuvvete dönüştüren kuvvet gibidir" dedi. “Oyunda sana saldıran yaratıklar onun yönlerinden sadece biri. Onlar değil. Bu onun fiziksel şeklini almıyor. Oyunda, Cadı sadece sana karşı sahip olduğu her şeyi kullanır ve bu senin gerçekliğini, ortamını ve zihnini yeniden şekillendi bahtmeyi içerir. Bazen bu, seni avlayan canavarlar yaratmak anlamına gelir."

Bu haberimizde size Blair Witch adlı oyunun detaylarından bahsettik. Diğer oyun haberlerimize bakmak için linke basabilirsiniz. Başka oyun haberlerimizde görüşmek dileği ile esen kalın.