1. Haberler
  2. Call Of Duty: Modern Warfare Ödül Sistemi Geri Geldi.

Call Of Duty: Modern Warfare Ödül Sistemi Geri Geldi.

31 Temmuz 2019 11:56

Call of Duty: Modern Warfare, çok oyunculu oyunlarda öldürücü ödülleri geri getirecek, yayıncı Activision oyunun tam çok oyunculu oyununun yapılacak işlerinin arasında olduğunu onayladı.

Ancak, kill streak(öldürme serisi) seçeneklerinden biri bazı tartışmalara neden oldu. Şu ana kadar açıklanan üç öldürücü ödül, bir juggernaut bakım paketi, bir zırhlı saldırı aracı ve kimyasal silah beyaz fosforu ve tartışmalı olduğu kanıtlanan sonuncusu.

Juggernautlar, Hafif Zırhlı araçlar gibi Modern Savaş sualtı tesislerinde yaygın olarak kullanılmıştır. Beyaz fosfor daha önce Black Ops serisinde taktik bir el bombası olarak kullanıldı - burada "patlamada az miktarda hasar" meydana geldi - ama silahın bu kez "ödül" olarak çerçevelenmesi onu biraz daha farklı bir şekilde boyar.

Gerçek hayatta, sivillere karşı ve sivil alanlarda "Willy Pete" olarak da bilinen beyaz fosfor kullanımı, Cenevre Sözleşmesini ihlal etmekte ve böylece savaş suçu olarak sınıflandırmaktadır. Modern Warfare çok oyunculu haritaları, sivil karakterler bulunmamakla birlikte sivil bölgelerde yer almaktadır.

Modern Warfare geliştiricisi Infinity Ward, bir röportajın da son zamanlarda yaklaşmakta olan anlatıcı da ki sert sorunlardan uzak durmak istemediğini söyledi. Stüdyonun anlatı yönetmeni Taylor Kurosaki, “Bugün, Modern Warfare savaşın henüz orada olmadığı anlamına geliyor” dedi. “Savaş her yerde. Kendi arka bahçelerimizde. Bir an önce aniden bir savaş alanı olabilecek yerlerde. Üniforma giymeyen düşmanlar hakkında. Sivil teminat hasarı, ne yazık ki, bunun bir parçası olmakla ilgili. denklem." diyerek de ekledi.

Aynı röportajın ilerleyen saatlerinde Kurosaki, oyunun savaş alanında hatalar yaptığınız için sizi cezalandıracağını söyledi: "Eğer bir asker olsaydınız ve aslında bir savaş salonuna yerleştirilirseniz ve bir grup masum sivili vurduysanız, tutuklanırsınız ve mahkeme de yargılanırsınız. Oyun haydut gibi kaçmanıza için izin vermez. Tüm izlemeniz gereken bir komut yapısı var ve izlemeniz gereken emir ve sadece bir olmaya çalışın.

Bununla birlikte, Kurosaki oyunun tek oyunculu kampanyasından bahsediyordu - bu da diğer ciddi konuların yanı sıra çocuk askerleri de gösteriyor. Çok oyunculu modun, beyaz fosforun kullanımını, hikaye modu "hataları" tedavi edecek gibi göründüğü kadar sert bir şekilde ele alıp vermeyeceği açık değildir.

Modern Warfare'in çok oyunculu teklifinin tam bir açıklaması 1 Ağustos'ta gerçekleşecek. Modern Warfare, 25 Ekim'de PS4, Xbox One ve PC için gelecek.

Bu haberimizde sizlere Call Of Duty: Modern Warfare hakkında bilgiler vermeye çalıştık umarım hoşunuza gitmiştir. Diğer oyun haberlerine bakmak için linke basabilirsiniz. Başka haberlerde görüşmek dileği ile esen kalın.