1. Haberler
  2. COMİKON-İstanbul 2019 Çok Yakında Başlıyor

COMİKON-İstanbul 2019 Çok Yakında Başlıyor

11 Eylül 2019 20:02

COMİKON-İstanbul 2019 için artık geri sayım başladı. Çok yakında başlayacak olan bu etkinlikte kimlerin olacağıda belli olmaya başladı.

COMİKON-İstanbul 2019 için artık geri sayım başladı. Çok yakında başlayacak olan bu etkinlikte kimlerin olacağıda belli olmaya başladı.

Oldukça dolu bir program ortaya koyacak gibi duruyor. Özellikle son zamanlardaki geri kalan fuarlar göz önüne alınacak olursa.

Yeni bir lokasyona taşınmış olmasıda bu yeniliklerin başında geliyor. 19-20 Ekim tarihlerinde Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi'inde yapılacak olan COMİKON-İstanbul 2019 kendine daha kolay ulaşılabilir olan bir lokasyon seçmesi ile daha büyük bir katılımcı toplamak istediğini bize bildiriyor gibi.

COMİKON-İstanbul 2019 Etkinlikleri

Japonyanın büyük medya kuruluşlarından biri olan ve genellikle animeleri ile tanıdığımız TV TOKYO'da bu seneki etkinlik de yer almaya hazırlanıyor.

Oldukça popüler animelerin yapımcılığını üstlenen bu şirketin tanıyabileceğiniz bir kaç işini yazmak isterim. Bunlar; One Punch Man, Fairy Tail, Bleach, Naruto, Boruto, Gintama, Pokemon, SONİC X, Yu-Gi-Oh ve daha niceleri olarak anime sevenlerin karşısına bu şirket sayesinde çıkıyor.

Bu animelerin orijinal ürünleri de satışa sunulacak.

Gene anime alanında oldukça ünlü ve başarılı bir stüdyo olan Asurafilm'de bu seneki COMİKON-İstanbul'da olacaklarını bildirdiler.

Asurafilm'in tanıya bileceğiniz animeleri şu şekilde; GUNDAM, BATMAN NİNJA, Berserk, Altair: A Record of Battles,  Little Witch Academia, Doraemon, MonsterZ MATE, WORLD OF FINAL FANTASY gibi oldukça popüler animelerin yapımcısı olan bu firmada bu sene ki etkinliklerde bizimle buluşmaya hazırlanıyor.

Kendi animasyon projelerinin nasıl işlediğini anlatıp anime işlerinin nasıl çalıştığına dair bize içerden bilgiler sunacaklar. Bununlada kalmayıp alanda bulunup anime kültürüne kendi çizgisini getirmek isteyen gençlerinde portfolyolarını inceleyerek bir nevi yetenek avı yapmayı planlıyorlar.

Belki de şu sıraların en çok takip edilen manga ve anime serilerinden olan Attack On Titan serisinin çizeri olan Satoshi Shiki de bu seneki COMİKON-İstanbul etkinliğinde olacak.


Dünyaca ünlü mangaka Satoshi Shiki Attack on Titan serisini nasıl çizdiğini göstererek anlatacak ve ne şekilde bir mangaka olduğunuda insanlar ile paylaşacak. Bunun yanı sıra bir manga nasıl çizilir adlı bir paneli olacak ve bu panele katılan şanslı 1 kişi imzalı, orijinal bir çizimini hediye edecek.

Bu anlattıklarımızın yanı sıra daha bir çok etkinlik olacak COMİKON-İstanbul sevenlerini dopdolu bir programla bekliyor.