1. Haberler
  2. Control Xbox Game Pass PC Platformuna 21 Ocak Günü Geliyor

Control Xbox Game Pass PC Platformuna 21 Ocak Günü Geliyor

19 Ocak 2021 00:34

Remedy Entertainment’ın oldukça fazla ilgi gören oyunlarından olan Control, bu hafta içerisinde Xbox Game Pass sistemine PC oyuncuları için ekleniyor. Öte yandan sistemin kütüphanesi her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Oyun oldukça keyifli olmasının yanı sıra Control, Xbox Game Pass sisteminin PC oyuncuları için bu hafta sunulacak. Öte yandan buna ek olarak ışın izleme teknolojisi ile oyunu beraber görmek oldukça mükemmel olacak gibi görünüyor. Ayrıca ışın izleme teknolojisine sahip bir ekran kartına sahipseniz, denenmesi gereken oyunlar arasında gösterilebilir.

Alan Wake ve Max Payne gibi devasa yapımlardan hatırladığımız Remedy Entertainment’ın oyun stüdyosunun son oyunu Control, Xbox Game Pass PC platformuna geliyor. İçerisinde bulunduğumuz hafta 21 Ocak tarihini itibariyle Game Pass PC kütüphanesinin bir parçası haline gelecek olan bu oyun ile beraber sistem büyümeye devam ediyor.


Öte yandan Control ile beraber duyurulan oyunların birkaçı da hali hazırda kütüphaneye eklenmiş durumda. Oldukça tanıdık isimlerinde bulunduğu Xbox Game Pass PC şimdiden büyük ilgi görmüş durumda. Ayrıca Microsoft’un abonelik ile katılım sağlayabildiğimiz sistemi zaman ilerledikçe oyuncuları kendine çekmeye devam ediyor. Aynı zamanda Bethesda’yı oyun stüdyosunu da satın alarak oldukça ilerleme kaydeden şirket şu sıralar oyuncuların gözdesi olmuş durumda.

Bildiğimiz gibi 2020 yılının eylül ayında Game Pass PC platformu için bir beta sürümü sunulmuştu ve fiyatlar detaylı olarak güncellenmişti. Daha sonrasında Beta sürümünde 14,90 TL gibi bir fiyat ile sahip olunabilen abonelik ücreti güncel fiyatıyla 29,99 TL oldu. Tüm bunlara ek olarak 2021 yılı içerisinde çıkış yapacak oyunların büyük bir kısmı Xbox Game Pass sistemine gelecek.