1. Haberler
  2. CS: GO Sözlük - Gooshed nedir?

CS: GO Sözlük - Gooshed nedir?

30 Temmuz 2019 13:31

Counter-Strike: Global Offensive sözlüğümüze kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugünkü konumuz ise Gooshed. Bilenler, bilmeyenler toplanın.

Ne güzel de söylemiş Kaan Tangöze. 'Ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi' diye. Hakkatten bugünkü konumuzu açıklamaya yetiyor bu şarkı sözleri. Fakat biz yine detaylıca anlatımımızı yapalım, hatta konunun sonuna örnek ve açıklayıcı bir video bırakalım. Bu sayede hiçbir okurumuzun aklında soru işareti kalmamış olsun. 

Gooshed nedir? Gooshed tabiri üzerine

Aslında oyuncuların, oyun mottosuna kattığı en anlamlı sözcüklerden birisi sanıyoruz ki Gooshed. Oyunu oynayanlar bileceklerdir, her maç başımıza gelen bu olay şu şekilde gerçekleşiyor. Birisinin tam kafasına nişan alıyorsunuz ve ateş ediyorsunuz. Normal şartlarda oyundaki çoğu silahın hasar puanı böyle bir atış ardından rakibinizi saf dışı bırakmanıza olanak sağlıyor. Fakat bazen rakibinizin oyun başında aldığı kask, araya giren başka bir nesne ya da silahınızın hasar puanı onu ölümden kurtarabiliyor. İşte böyle durumlarda çok düşük hp puanı ile kurtulan rakibe Gooshed deniliyor. 

Eğer aynı durum sizin başınıza gelirse siz de Gooshed olmuş oluyorsunuz. Yazının sonuna gelmişken sizlere durumu da örnekleyen bir video koyalım. Aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler, bir sonraki sözlük yazımızda görüşmek üzere.