1. Haberler
  2. CS:GO Starladder Major'da İlk Yarı Final Eşleşmesi Belli Oldu!

CS:GO Starladder Major'da İlk Yarı Final Eşleşmesi Belli Oldu!

06 Eylül 2019 15:10

Popüler oyunun büyük turnuvasında perşembe günü başlayan playoff turlarında ilk iki maç oynandı. Renegades ve AVANGAR yarı finale kalan ilk takımlar oldu ve eşleştiler.

Turnuvadaki ilk yarı final maçı ENCE ile Renegades arasında oynandı. Turnuvaya ön eleme oynamadan başlamış takımların karşılaşmasını kazanan taraf 2-0 ile Avustralya takımı Renegades oldu. Maçlar Mirage ve Nuke haritalarında oynandı. Mirage haritasında 16-5, Nuke'ta ise 16-12 galip gelen Renegades, Starladder Major'da yarı finale adını yazdıran ilk takım oldu. Seride performansıyla dikkatleri üzerine çeken isim ise jkz oldu.

Seri sonunda toplam skor tablosu ise üstteki gibi oluştu.

İkinci yarı final maçının tarafları ise ön elemelerden gelmiş iki takım AVANGAR ve Vitality oldu. Tecrübeli isimlerden oluşan Fransız ekibi Vitality serinin favorisiydi fakat tırnaklarıyla kazıya kazıya bu noktaya gelen Kazakistan takımı AVANGAR turnuvadan elenmeye hiç de niyetli değildi. Mirage'de 16-9 kazandılar, Inferno'da 16-11 kaybettiler ve son maçın oynandığı Dust 2'de 16-10 kazanarak turnuvanın favori ekiplerinden biri olan Vitality'i saf dışı ettiler. AVANGAR'da Rus oyuncu Jame, performansıyla göz doldurdu. Bu serinin toplam skor tablosu da aşağıdaki gibi oluştu.

Böylece ilk yarı final eşleşmesi AVANGAR-Renegades oldu. Diğer eşleşme ise bugün oynanacak olan çeyrek final maçlarının bitiminden sonra belli olacak. Astralis-Liquid ve Natus Vincere-NRG maçlarının galipleri birbirileriyle eşleşecek, bu eşleşmenin kazananı da AVANGAR-Renegades maçının kazananıyla turnuvanın büyük finalini oynayacak. Turnuva ağacı aşağıdaki şekilde.