1. Haberler
  2. EA Live Servisi Ne Kadar Kazanıyor!!!

EA Live Servisi Ne Kadar Kazanıyor!!!

31 Temmuz 2019 12:51

Electronic Arts bugün FY20 ilk çeyreği için kazanç bildirdi ve NBA Live 20 için bir gecikmeyi onaylamanın yanı sıra, rapor şirketin finansal olarak nasıl performans gösterdiğine genel bir bakış sunuyor.

30 Haziran tarihinde sona eren nisan-haziran çeyreğinde EA, geçen yılın aynı çeyreğinde 1,1 milyar dolar olan gelirlerinde 1,2 milyar dolar kazanmıştır. Dijital gelir toplamda 1.249 milyar dolar olarak gerçekleşti ve fiziksel oyun satışlarından ve diğer kaynaklardan elde edilen gelir 160 milyon dolar oldu.

EA geçen ay aynı dönemde 293 milyon dolar olan karla karşılaştırıldığında üç aylık dönemde 1.42 milyar dolar kar etti. Bu büyük artış, EA’nın bazı IP haklarını İsviçre’deki uluslararası HQ’ya taşıma kararının yanı sıra, EA’ya büyük ölçüde fayda sağladığı görünen İsviçre gelir vergisi oranlarındaki değişiklikleri de içeren bir dizi faktörden kaynaklandı.


EA kazanç raporunun bir parçası olarak yayınlanan bir slayt da, yayıncının oyunlarının ne kadar önemli "canlı servis" unsurlarının şirketin alt satırında olduğu konusunda bir ışık tutuyor. Son çeyrekte, dijital yayınlarda mikro dönüşümler ve abonelikler içeren canlı servisler dijital ağda 504 milyon dolar getirdi Canlı takip eden on iki ay boyunca, canlı servisler EA için 2.461 milyar dolar topladı.

Bu sayılara baktığımızda, EA'nın (ve oyundaki diğer birçok yayıncının) insanların oyun oynamalarını ve ödemelerini sağlamak için bir hizmet olarak oyun modelini kullanan çevrim içi oyunlar için neden bu kadar zorlayıcı olduğunu anlamak zor değil.

Bu haberimizde Ea'nin parası bizim çenemizi yordu umarız haber hoşunuza gitmiştir. Diğer oyun haberlerimize göz atmak için linke basabilirsiniz. Başka haberlerde görüşmek dileği ile esen kalın.