1. Haberler
  2. Epic Games’in Ücretsiz Verdiği Star Wars Battlefront 2’nin Sunucuları Çökme Problemleri ile Karşılaşıyor

Epic Games’in Ücretsiz Verdiği Star Wars Battlefront 2’nin Sunucuları Çökme Problemleri ile Karşılaşıyor

17 Ocak 2021 19:51

Kısa bir süre önce Epic Games’in geçtiğimiz perşembe günü ücretsiz olarak verdiği Star Wars Battlefront 2, oldukça yoğun bir ilgi görmüştü. Bununla beraber oyunun bu denli ilgi görmesinin ardından oyunun sunucularında aşırı yüklenmelerden dolayı sorunlar art arda gelmeye başladı.

Uzunca bir süredir ücretsiz olarak dağıttığı oyunlarla büyük bir kitleyi kendisine çekmiş olan Epic Games bu hafta Perşembe günü, 2017 yılında çıkış yapan Star Wars Battlefront 2’yi ücretsiz bir şekilde oyuncularla buluşturmuştu.

Lakin bir anda oldukça yoğun bir ilgi ile karşılaşan birçok oyun gibi Star Wars Battlefront 2 oyunu da anlık olarak yüksek oyuncu sayısından dolayı sunucularının çökmesiyle karşılaştı. EA Games oyun stüdyosu EA Help resmi Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Star Wars Battlefront 2 Yüksek Sunucu Trafiği Nedeniyle Çöktü!


Oyun dünyasının içinde olanlar biliyorlardır ki, Star Wars Battlefront 2, 2017 yılında ilk olarak yayınlandığında oyun içerisindeki mikro ödeme sistemi nedeniyle yoğun bir eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Daha sonra geliştiriciler tarafından sunulan yamalar ve güncellemeler ile bu durum toparlanmaya başlamıştı.

Screen Rant’ta yer verilen habere göre Epic Games Store’un EA’in oyununu ücretsiz bir şekilde dağıtmasının ardından oyunun sunucuları birçok noktada hata mesajları ile karşılaştı. Ayrıca gelen hata mesajlarının bazılarında, birçok oyuncunun oyunun çevrimiçi oynama modundan dahi engellendiği bile vurgulandı.

Lakin durum tamamıyla sunuculara gelen aşırı yoğunluk ve yüklenmeden kaynaklanmakta. EA Help Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, yaşanan problemler üzerinde çalışıldığını ve eklenen yeni sunucuların ölçeklendirildiğini belirtildi.

Epic Games Store, 2020 yılında ücretsiz bir şekilde GTA 5’i sunmasının ardından birçok sorunla karşı karşıya kalınmıştı. Oyunun ücretsiz olmasının ardından oyuncu sayısında yüzde 245 oranında artış görülmüştü.