1. Haberler
  2. Football Manager 2020 İncelemesi

Football Manager 2020 İncelemesi

25 Mart 2020 12:15

Türkiye genelinde ya da dünya genelinde futbol çok sevilmektedir. Son zamanlarda maçların ertelenmesi ve Koronavirüs nedeniyle insanlar vaktinin büyük bir çoğunluğunu evde geçirmektedir. Son zamanlarda popüler olan Football Manager 2020 İncelemesi sizler için yaptık. Okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

PES ve FİFA oyunları futbol hayranları için ne anlama geliyorsa Football Manager 2020 oyunu da aynı anlamı taşımaktadır. Yıllardan beri kendimizi aynen bir teknik direktör gibi hissetmemizi sağlayan bu oyun bu yıl sizi biraz daha fazla içine çekebilir. Bu oyun oldukça gelişmiş…

Oyunun bugünlerde beta versiyonu oyuncularına sunuldu. Oyuncular tarafından bu oyunun 2019 da piyasaya sürülen versiyon olduğu gibi düşünülse de beta versiyonu piyasaya sürüldükten sonra işlerin düşünülenden farklı olduğu tespit edildi.

Kulüp Vizyonu Önemli Bir Yere Sahip

Aslında oyunla ilk defa tanışan kişiler için bu durumun pek bir etkisi yok. Ama oyunu daha önce oynayan kişiler için kulüp vizyonu oldukça geliştirilmiş durumda. Hedefleriniz artık seçtiğiniz takıma göre farklılık gösterecek. Belirli bir oyun tarzını benimseme ve belirli sayıda genç oyuncu oynatma gibi hedefler yine var. Oyunun diğer güzel yanlarından biri de yönetim anlayışını değiştirebiliyor olmanız.


Maç Motoru Pek Farklı Değil

Hemen her şey 3 boyutlu grafiklere geçildiği zaman ortaya çıktı. Önceden oyuncular 2 boyutlu yuvarlık olarak gördüğümüzde attığımız golleri ya da frikikleri hayal edebiliyorduk. Bu durum 3 boyutlu grafiğe geçince değişiklik gösterdiğini görüyoruz. Maç oynanırken hala buz pateni yapıyormuş gibi gözüken oyuncular söz konusu. Tek yenilik kötü hava şartlarından ötürü bozulan zeminden ve su birikintilerinin yok olduğundan söz edebiliriz.

Takıma Zaman Ayırmanız Gerekiyor

Footbal Manager 2019 oyununda büyük bir forvet sıkıntısı söz konusuydu. Çoğu oyuncunun forvetleri karşıya gol bile atamıyordu. Ya da 4-5 maçta bir atabiliyordu. Açık söylemek gerekirse Footbal Manager 2020 de bu sorun devam ediyor. Bir de uzaktan şut çekme problemi söz konusu. Futbolcu sayısı da oldukça fazla. Footbal Manager 2020 de takıma zaman ayırdığınız takdirde gerçek başarıyı elde edebilirsiniz.

Yedek Futbolcu Sıkıntısı Ortadan Kalktı

Sizi bilmiyorum ama beni en çok sinirlendiren ve oyunu bırakma noktasına getiren durumlardan biri de oyuncu sıkıntısıydı. Düşünsenize her şey harika giderken, zirveye ya da küme düşmemeye oynarken, bir anda yedek kulübesinde olan oyuncu oynamak istemediğini söylüyor hatta sizi takımdan ayrılmakla tehdit bile ediyor. Footbal Manager 2020 oyununda bu duruma bir nebze de olsa son verilmiştir. Özellikle yenilenmiş olan oyuncu vaatleriyle bu durumu kontrol altına alabiliyorsunuz.


Football Manager 2020 Sistem Gereksinimleri

Footbal Manager 2020 oyunu her bilgisayarda uyum sağlamadığından ötürü aşağıda belirlediğimiz bilgisayarlara oyunu indirebilir ve keyifle oynayabilirsiniz. Footbal Manager 2020 sistem gereksinimleri bakıldığında oldukça düşük. Bu nedenden ötürü bilgisayarım kaldırır mı kaldırmaz mı diye düşünmenize gerek yok. Footbal Manager 2020 oyununu satın almak için Steam ya da kendi resmi sitesini kullanabilir ve indirebilirsiniz. Oyunun şuan etiket fiyatı 199 TL gözükse de rağbet gördükçe indirime giriyor. Bundan ötürü indirimli olduğu anda almanızı tavsiye ederiz. Eğer ben telefonda oynayacağım diyorsanız Google Play Store üzerinden 60 TL’ye satın alabilirsiniz.

Oyunun Sistem Gereksinimleri
  • İşletim Sistemi: Windows 7 (SP1), 8/8.1, 10 – 64-bit
  • İşlemci: Intel Pentium 4 (64-bit), Intel Core 2 or AMD Athlon 64 – 2.2 GHz
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: Intel GMA X4500, NVIDIA GeForce 9600M GT or AMD/ATI Mobility Radeon HD 3650 – 256MB VRAM
  • Depolama: 7 GB kullanılabilir alan

Football Manager 2020 alınır mı?

Football Manager 2020 oyununu kısaca özetlememiz gerekirse oyunun 2019 da ki serisiyle şimdiki serisi arasında pek fark yok gibi. Genel manada oyunda takımların iç işleyişinde gözle görülür önemli değişiklikler söz konusu. Bir takıma girdiğinizde uzun vadeli planlar yapabilir ve bunu da takıma yansıtabilirsiniz. Sevinebilirsiniz ki artık daha detaylı bir oyununuz var.

Football Manager 2020 oyunu konusunda pek çok eleştiri de söz konusu. Bu eleştirilerin büyük bir kısmı da oyunun grafiği bakımından pek fazla yenilik içermediğinden ötürüdür. Bunun dışında oyunun oynayışı esnasında pek fazla eleştiri söz konusu değildir. Ayrıca yedek oyuncu sorunlarına da yeni çözümler getirilmiş.

Sizlere aslında Football Manager 2020 oyununun 2019 serisiyle arasında pek fark olmadığını üzülerek belirtmek istiyorum. Ama yine de futbol severler için yapılan yenilikler de göz ardı edilemez.