1. Haberler
  2. Fortnite Sezon 10 Görev Sistemi Değişiyor

Fortnite Sezon 10 Görev Sistemi Değişiyor

02 Ağustos 2019 18:18

Fortnite Sezon 10 ile birlikte birçok özellik geliyor. Bunlardan bir tanesi de görev sisteminde yapılan değişiklikler. Oynanış şekli de değişenler arasında.

Bu sebeplerden dolayı sezon 10, yapılan en önemli değişikliklerden bir tanesi halini alıyor. Görevlerin dizayn şeklide baştan tasarlanıyor. Geliştirici firma olan Epic Games artık normalleşmiş olan günlük ve haftalık görev sistemlerinde bir kez daha değişikliğe gidiyor.

Oyuncular haftalık görevler ile beraber günlük görevleri de görebilirken artık Battle Pass alan kişilere ayrı görevler ve ödüller eklenecek.

Ancak şimdi, Günlük Görevler, Sınırlı Süreli Görevler ile değiştirildi. Epic Games, bu Sınırlı Süreli Görevlerin "tüm oyuncular için ücretsiz olduğunu" ve "hedeflerini tamamlayarak, oyuncuların ödül kazanabileceğini" açıkladı.


Sınırlı Süreli Görevler her sabah 09:00 yeni bir sınırlı görev eklenecek şekilde geliyor. Görevlerin yapılması için verilen süre ise 1 hafta olacak.

Artık tüm oyuncuların Sezon 10 boyunca üstlenecek ve tamamlayacak 70 benzersiz hedefi olacak. Ek olarak, sezon boyunca ek etkinliklerle birlikte ücretsiz etkinlikler sunulacak. Bu arada Haftalık Görevlere temalar uyarlandı.

Şu anda, Rumble Royale ve Road Trip Mission setleri mevcut ve her iki durumda da, içerdiği zorluklar tamamen bir Battle Pass'in arkasında kilitlendi. Bu, oyunun büyük bir kısmından, ilgi çekici hale gelmeye başladıkları bir Battle Pass para harcamamış olan Fortnite oyuncularını etkili bir şekilde kilitlemesinden dolayı büyük bir değişiklik.

Battle Pass'in para ödemeden alınan bir versiyonu olsa da bu türü ne yazık ki para verilerek alınan Battle Pass kadar güzel bir ödül setine sahip değil. Kilitleri açmak için bol bol oynamanız ve insan vurarak seviye atlamanız gerekmektedir. Sistemin çalışma prensibi güzel olsa da bir görev sisteminden ayrılması hoş bir ek olmamış sanki.

Bu haberimizde Fortnite Sezon 10 görev sistemi ile ilgili haberleri size aktarmaya çalıştık. Diğer oyun haberlerimize linke basarak ulaşabilirsiniz. Başka haberlerde görüşmek dileği ile esen kalın.