1. Haberler
  2. Fortnite'tan Mech'i Dengelemek İçin Yeni Hamle

Fortnite'tan Mech'i Dengelemek İçin Yeni Hamle

24 Ağustos 2019 00:06

Oyuncular tarafından çok güçlü olduğu sebebiyle bol bol eleştiriye maruz kalan B.R.U.T.E. mech'i dengelemek için yeni bir adım daha atıldı.

Fortnite oyuncuları B.R.U.T.E. mech'i çıktığından beri sert bir şekilde eleştiriyor. Epic Games ise bu eleştirilere tamamen uyup zımbırtıyı oyundan kaldırmak yerine getirdiği nerflerle mech'i dengelemeye çalışarak daha sakin bir politika izliyor. Aleti oyundan kaldırmayıp güçsüzleştiren Epic'in bu hareketiyle nasıl geri bildirimler alacağını zaman bize gösterecek.

Mech'in güncellenmiş hali daha yavaş roket atacak ve roketlerin atılma süresini roketler atıldıkça arttırarak hedef oyunculara cevap verme fırsatı tanıyacak. Binaların ve ağaçların arasından geçerek materyal kazanılmayacak, Mech kullanıcıları odunları artık eskisi gibi almak zorunda kalacak. O eski halinden eser yok şimdi mech'lerin!

Son güncellemede gelen nerflere karşılık olması için Mech'ler daha dayanıklı hale de getirildi. Sağlık puanları 1000'iken 1250 oldu, ekstra kalkanı kullanma bedeli ise 200'den 75'e düşürüldü. Bu değişiklikler gelen nerfleri dengelemekle kalmayıp Mech'lerin ofansif gücünü azaltarak kendilerinin daha çok defansif amaçla kullanılmasını sağlayacak gibi gözüküyor. Yani ilerleyen zamanlarda Fortnite'taki mechleri yıkıcı güçlerinden ziyade yıkılmayan bedenleriyle tanıyacağız gibi gözüküyor. Umarız bütün oyuncular bu değişikliklerden memnun kalabilir ve optimal bir oyun deneyimi yaşanır.

Yeterli düzeyde İngilizceniz olduğunu düşünüyorsanız bu linke tıklayarak güncellemeyle ilgili detayları bütün çıplaklığıyla Epic'in resmi sitesinde yayınlanan yazıdan görebilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar diliyoruz :)