1. Haberler
  2. Google Stadia Kapatılırsa Ne Olur?

Google Stadia Kapatılırsa Ne Olur?

19 Temmuz 2019 13:03

Google stadia kapanırsa ne olur sorusuna geliştirici Andrey Doronichev "Buluta geçiş korkutucu olabilir." yanıtını verdi. Bize güvenin açıklamasın da bulundu.

Google’ın yeni oyun akışı hizmeti Google Stadia Kasım’da başlıyor . Microsoft, Sony ve Nintendo'nun geleneksel konsollarının aksine, Stadia, denetleyicinin ötesinde yerel bir donanıma sahip olmayan bir akış hizmetidir. Bu, her şeyin bulutta olduğu anlamına gelir. Doğal olarak, insanlar geçmişte sayısız Google ürününde olduğu gibi Stadia kapanırsa ne olacağını bilmek isteyebilirsiniz .

Bugün Reddit gezinmesi sırasında , Stadia'nın ürün müdürü Andrey Doronichev, bu ekip için Redditden çok geri dönüş sorusu olduğunu söyledi. Ve insanların buluta geçmekten nasıl korkabileceğini anladığını belirtti.


Google Stadia İle İlgili Söylemler

“Seni duyuyorum. Buluta geçmek korkutucu” dedi. “Müzik dosyalardan akışa geçerken de aynı şekilde hissettim. Hala eski CD'lerim garajda… bugünlerde bir CD çalar bulmak zor olsa da :)” söylemlerinde bulundu.

Doronichev, filmlerin, fotoğrafların ve belgelerin genel olarak buluta taşındığını ve genel olarak iyi gittiğini söylemeye devam etti. "Aynısı oyunlar için de geçerli olabilir" dedi.

Doronichev, "Aynısı Filmler ve Fotoğraflar, Belgelerim ve diğer dosyalar için de oldu… Ve bu harika! Oyunlar farklı değil. Sonunda tüm oyunlarımız bulutta güvenle olacak ve bu konuda kendimizi harika hissedeceğiz" dedi. “Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca teknolojiye, altyapıya ve ortaklıklara bir ton yatırım yaptık. Yaşamda hiçbir şey kesin değil, ancak Stadia'yı başarılı kılmaya kararlıyız.” açıklamasında bulundu.

Doronichev, Google Stadia’nın ilk günden itibaren "Paket Servisi" özelliğini destekleyeceğini de ekledi. Bu, oyun tasarrufları dahil oyuncuların oyunlarının meta verilerini indirmelerini sağlar. Bununla birlikte, oyunların kendisi indirilemez, bu nedenle Stadia kapanırsa, oyuncular oyunlarına erişemeyebilir.

Doronichev, "Tabii ki, kelimelerimden şüphe etmek sorun değil" dedi. “İsterseniz inanmanızı sağlayacak, şimdi söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Ama yapabileceğimiz şey, hizmeti başlatmak ve gelecek yıllar boyunca ona yatırım yapmaya devam etmek. Tam olarak gMail, Docs, Music ile yaptığımız şey. , Filmler ve Fotoğraflar. Tabi ki tam olarak buna bağlıyız. "

Oyun mülkiyeti ve oyunlara devam eden destek konusundaki endişeler Stadia'ya özel değil. Eski konsol ve PC oyunları için sunucular, zaman zaman geliştiriciler odağını daha yeni oyunlara kaydırırken genellikle kapanıyor. Oyun endüstrisinde fiziksel medya önemini korurken, zaman geçtikçe dijital daha büyük bir pasta payı alıyor.

Stadia, ABD de dahil olmak üzere dünyanın bazı bölgelerinde Kasım ayında başlayacak. 10 ABD Doları / aylık abonelik, büyüyen bir oyun kütüphanesine erişmenizi sağlar. 130 Dolarlık Stadia Kurucu Sürümü, Google denetleyicisi, bir Chromecast Ultra, 3 aylık Stadia Pro, Destiny 2 (ve tüm genişletmelerin) bir kopyası ile birlikte gelir.

Bu haberimizde Google Stadia hakkındaki yeni bilgileri sizin ile paylaştık umarım işinize yaramıştır. Bulut sistemi ne kadar güvenilir? Size kalmış bir soru. Diğer oyun haberlerimize linke basarak ulaşabilirsiniz. Başka haberlerde görüşmek dileği ile esen kalın.