1. Haberler
  2. Google Stadia Yalnızca 4 Telefon Modeli Destekliyor!

Google Stadia Yalnızca 4 Telefon Modeli Destekliyor!

09 Temmuz 2019 19:17

Google Stadia çıkışı için bir çok telefon da çalışacağız derken bizi kandırmış. Google Stadia'nın SSS(Sıkça Sorulan Sorular) kısmında yalnızca 4 model var.

Google Stadia için yetkililer her ekrandan oyun oynatmaya geliyoruz sloganı ile gelen bir sistem için oldukça sıra dışı bir durum yaşandı. Google SSS kısmından sorulan sorulara cevap verirken sundukları ürünün ne kadar performans gerektirdiğini doğru bir şekilde cevapladı. Bunun içinde çoğu telefon cümlesi şuna evrilmiş oldu. Çıktığında biz üzerine biraz daha çalışana kadar yalnızca Google Pixel 3, Google Pixel 3XL, Google Pixel 3a ve Google Pixel 3a XL cihazlarında çalışacak dendi. Muhtemelen üstüne daha bir sürü işletim sistemi Android olan telefon gelecektir. Ama çıkışın da yalnızca bu telefonlar olması kötü bir durum. Iphone içinse işler o şekilde değil muhtemelen Iphone kullanıcıları google stadia kullanamayacaklar.


Tablet iniz varsa Chrome OS kurun çünkü Chrome OS işletim sistemini kullanmayan tabletler de google dan şefkat görmeyeceğe benziyor. Bize kalırsa google kendi at koşturabileceği bir sistem hazırlıyor. Ama bunun kötü bir şey olduğunu da düşünmüyoruz sonuçta google yaptığı işlerde genelde başarılı olur ve kullanıcıyı memnun etmenin bir yolunu bulur. Google Stadia dan satın aldığınız bir oyun kütüphaneden kaldırılır ise merak etmeyin oyun sizden kalmayacak ve oynamaya devam edebileceksiniz. Yani google oyunu artık satmasa da desteğini çekmiyor.

Bu haberimizde aldığımız bazı duyumlardan bahsettik umarım işinize yarar. Diğer haberlerimize göz atmak isterseniz buraya basabilirsiniz. Başka haberlerde görüşmek dileği ile esen kalın.