1. Haberler
  2. Halo: Reach Xbox One'a Geç Gelecek!!!

Halo: Reach Xbox One'a Geç Gelecek!!!

02 Ağustos 2019 15:11

Halo: Reach Xbox One'a geliyor, ancak beklemesi daha da uzadı. Geliştirici 343 Industries şimdi ilk "uçuş" veya beta testinin geciktiğini doğruladı.

Bir blog yazısında 343, oyun yapmanın zor olduğunu hayranlarına anlattı. Halo için: Master Chief Collection'ın bir parçası olan Reach, stüdyo ile aynı donanım kaynaklarını paylaşırken paketin "bir başlığın çatısı altında [MCC]" yaşayan 7 oyun ve 11 oyun motorundan oluştuğunu belirtti.

Reach'in Xbox One için beta sürümünün neden geciktiğine gelince, 343 Industries stüdyonun Unbox Engine 4'ü kullanarak Xbox One'da MCC'ye gelen yeni ilerlemeci sistemindeki yeni karakter kişiselleştirme seçeneklerini çalıştırmak için çalıştığını söyledi. Özellikle, stüdyo hafıza kısıtlamaları ile ilgili konularda çalışıyor.

343, "Ancak, MCC zaten orijinal Xbox One konsollarında çalışan bellek sınırlarına yakın olduğu için bu durum oldukça zorlayıcı oldu." Dedi. "Tüm ilerleme ve kişiselleştirme sisteminin MCC’ye getirilmesi de ek UE4 motorunu çalıştırmak için kullanılan belleğin kullanılmasını gerektiriyor. Xbox One'da çalıştırın. Xbox One'a uçmak için bu sınırlar dahilinde olmamız gerekiyor, aksi takdirde dengesizlik bir sorun olacak." Diyerek ekledi.

Reach'in Xbox One'daki sürümü "takım bu eşsiz sorun için yeterli bir çözüme kavuşana kadar" gecikmeli kalacaktır. 343, stüdyoya bir çözüm bulmak için "zorlu" olduğunu ekledi.

Reach'in ilk beta sürümü şu anda PC'de mevcut olduğundan oyuncular Master Master Koleksiyonundaki Reach'e ilk kez göz atmak için oraya gidebilirler.

Twitter'da yayınlanan Halo topluluğu direktörü Brian Jarrard, Halo: The Master Chief Collection'daki Reach'in lansmanıyla ilgili olarak hayranlarının hayal kırıklığından 343'ün payı olduğunu söyledi. "Hepimiz bunu mümkün olan en kısa sürede oyuncuların ellerine almak istiyoruz. Hazır olduğunda biz hazırız."

Bu haberimizde sizlere Halo: Reach ile ilgili gelişmeleri aktarmaya çalıştık. Diğer oyun haberlerimize bakmak için linke basabilirsiniz. Başka haberlerde görüşmek dileği ile esen kalın.