1. Haberler
  2. Harry Potter Evreninde Geçecek Olan Oyun Hogwarts Legacy, 2022 Yılında Çıkış Yapacak

Harry Potter Evreninde Geçecek Olan Oyun Hogwarts Legacy, 2022 Yılında Çıkış Yapacak

14 Ocak 2021 20:20

İçerisinde bulunduğumuz 2021 yılında piyasaya sürülmesi planlanan yeni RPG oyunu Hogwarts Legacy, 2022 yılında çıkış yapacak. Öte yandan geliştirici firma, oyunculara en iyi oyun deneyimi sunabilmek adına birkaç değişikliğe gittiklerini ve daha fazla çalışmaları gerektiğini dile getirdi.

Bildiğimiz gibi yeni nesil konsol Playstation 5’in lansman etkinliğinde konsol dışı bazı heyecan verici oyunların da tanıtımı yapılmıştı. Bununla beraber tanıtılan oyunların arasında ilgiyi en çok üzerine çeken, Harry Potter evreninde geçecek olan Hogwarts Legacy isimli mükemmel bir oyun olmuştu.

Bunun yanı sıra oyunu anlatan bir fragman yayınlanmış ve Hogwarts Legacy’nin 2021 yılında oyunseverler ile buluşacağı dile getirilmişti. Ancak oyunun resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan son bir duyuru ile oyun 2022 yılında çıkış yapacağı açıklandı.

Geliştiricilerin yapmış oldukları açıklama ise şu şekilde; "PortKey Games markası altında Hogwarts Legacy’nin duyurulmasına verilen olumlu tepkilerden dolayı dünyanın dört bir yanındaki hayranlara teşekkür ederiz. Tüm oyunseverler ve Büyücü Dünyası için mümkün olan en iyi deneyimi ortaya çıkarmak bizim için çok önemli olduğu için, oyuna gerekli olan zamanı tanımaya karar verdik. Hogwarts Legacy, 2022 yılında piyasaya sürülecek.”


RPG türünde bir oyun olarak çıkış yapacak olan Hogwarts Legacy, orijinal kitap serisi ve Fantastik Canavarlar filmlerinin oldukça gerisinde diyebiliriz. Öte yandan oyun 1800’lü yıllarda geçmekle beraber büyücülük okulu Hogwarts’da oynanacak. Hogwarts Legacy, Playstation 5 lansmanı ile duyurulmuş olsa da bununla beraber diğer tüm konsol ve PC platformlarında da oynanabilir durumda olacak.