1. Haberler
  2. İşte GTA 6'nın Sızdırılan Haritası

İşte GTA 6'nın Sızdırılan Haritası

11 Şubat 2020 19:15

Bildiğiniz üzere son günlerde GTA 6’nın haritası sızdırıldı.

Bildiğiniz üzere son günlerde GTA 6’nın haritası sızdırıldı. Şirket, yaptığı araştırmalar sonucunda sızıntının Red Dead Redemption 2 ve GTA 6’nın yazılım testlerinde çalışan bir mühendisten kaynaklandığını belirtti.

GTA 6’nın Sızdırılan Haritası

Rockstar Games’in en ünlü oyunu olan Grand Theft Auto, geçtiğimiz haftalarda çıkış tarihi ve fiyatıyla alakalı bazı açıklamalarda bulunmuştu. Oyunun son serisi GTA 5’in piyasaya çıkışının üzerinden 7 yıl geçmiş olması, oyun severleri daha da heyecanlandırdı. Şimdi GTA 6 hakkında haberlere konu olan sızıntı ile ilgili bilgiler paylaşacağız.

Geçtiğimiz günlerde bir Rockstar çalışanı, Dünya’nın en büyük paylaşım platformu olan Reddit üzerinde “GTA 5’in haritası, GTA 6’ya oranla, büyük bir kampüsün kantini.” olarak açıklama yaptı. Bu da bizlere GTA 6 haritasının ne kadar büyük olacağını anlatır nitelikte idi. Açıklama; “2 büyük şehir, bu şehirlere yerleştirilmiş 3 bölge” olarak devam etti. Sızıntının kaynağına göre şehirlere verilen isimler şunlar;

• Carcer City

• Vice City


Rockstar Yazılım Ekibi’nde çalışan kişi, Carcer City’nin Amerika tarihinde yapılan kült yapıların bulunduğu, çok büyük bir alan olduğunu ifade ediyor. O kadar büyük ki, çoğu oyuncunun Carcer City’de kaybolacağının garantisi verdiğini de sözlerine ekliyor.

İddiaların sahibi çalışan, haritaların büyüklüğü konusunda sözlerine şöyle devam ediyor;

GTA 6’nın haritasının büyüklüğü, aynı haritanın farklı bölgelerinde çeşitli değişken iklimsel koşullara sahip olunmasını sağlıyor.”

Bu açıklama şu manaya geliyor, harita üzerinde batı bölgesi konumundaysanız güneşli ve rüzgârlı bir havayla karşılaşacaksınız. Doğu bölgesine doğru ilerledikçe soğuk ve kurak iklim hâkimiyet sürecek.

Fakat nedeni bilinmeyen bir sebeple, bu sızıntının yer aldığı konu ve sızıntıyı gerçekleştiren üyelik, Reddit moderatörleri tarafından kısa süre içerisinde tespit edilip silindi. Reddit’in, gönderi ve üyeliğin neden silindiğine dair bir açıklama yapmaması, sızıntının doğruluk payının bir hayli yüksek olduğunu gösteriyor.