1. Haberler
  2. League Of Legends Sözlük – Ace Nedir? Nasıl Atılır?

League Of Legends Sözlük – Ace Nedir? Nasıl Atılır?

01 Ağustos 2019 19:15

Ace sözcüğü League of Legends için bir takımdan hiç bir üyenin hayatta olmadığı durum için kullanılır. Takım 1 üyesi bile hayatta ise ace sayılmaz.

Ace Nedir?

Ace kelimesinin İngilizce dilinden Türkçeye tam çevirisi as(as kadro gibi) manasına gelir. Aslında kimsenin yaşamadığını değil sizin çok güçlü olduğunuzu belirtir.

Biri 5 te 5 atmış ise sonunda ace kelimesini duyarsınız çünkü herkesi öldürmüştür ve ace atmıştır. Ace Türkiye sunucusunda Katliam olarak çevrilmiş anlam bütünlüğünü koruması adına mantıklı bir tercih olmuştur.

Ace Nasıl Atılır?

Öncelikle ace atmak için yan yana olmanıza gerek yok. Her rakip şampiyonu sinden bir şampiyonun kesmesine de gerek yok. Aynı şekilde her rakip şampiyonu sizden ayrı ayrı 5 kişinin katletmesi zorunluluk değil. 

Ayrı koridorlarda da olabilirsiniz karşı takımın tamamının ölü olduğu durumda ace atmış olursunuz. Türkçe seslendirmesi de çok güzel bir biçimde katliam der.

League Of Legends Sözlük - Ace'in sonuna geldik umarız Ace nedir sorunuza yanıt verebilmişizdir. Sözlüğümüzde diğer terimlere de yer verilecektir. Diğer bir terim olan Elo Nedir? diye merak ediyorsanız linke basarak haberimizi okuyabilirsiniz. Başka League Of Legends Sözlük haberlerinde görüşmek dileği ile esen kalın.