1. Haberler
  2. League Of Legends Sözlük – CC Nedir? Nasıl Uygulanır?

League Of Legends Sözlük – CC Nedir? Nasıl Uygulanır?

29 Temmuz 2019 22:26

CC, Crowd Control kelimelerinin kısaltılmış halidir. Türkçeye Kitle kontrolü olarak çevrilir. Kitle kontrol yetenekler ile uygulanır. Peki CC Nedir?

CC Nedir?

Nerede ise şampiyonların hepsinde bir CC etkisi vardır. CC etkisi Stun, Slow, Stapler olarak ta açılabilir. Çevirileri Sersemletme, Yavaşlatma, Zıplatma şeklinde çevrilir. Aslında kitle kontrol etkiler daha vardır. Yerine mıhlama, yer değiştirme susturma gibi etkiler de kitle kontrolüdür. Kitle kontrol etkileri genelde yetenek atışı ile olur yani doğrudan rakibe tıklamak yerine gittiği yöne doğru yeteneğinizi isabet ettirmeniz gerekir.

CC Nasıl Uygulanır?

CC uygulamak için öncelikle uygun bir şampiyona ihtiyacınız var yetenek setinde yukarıda bahsedilen etkilerden en az bir tanesini uygulayabilmesi gerekir. Bunun yeten atışı veya tıkla at olmasının önemi yoktur. Önemli olan etkinin uygulanmasıdır. Genelde sıra sıra kitle konrolü uygulayan şampiyonların beraber olması etkinin daha da etkili olmasını sağlar.

League Of Legends Sözlük - CC'nin sonuna geldik umarız CC nedir sorunuza yanıt verebilmişizdir. Sözlüğümüzde diğer terimlere de yer verilecektir. Diğer bir terim olan Stack Nedir? diye merak ediyorsanız linke basarak haberimizi okuyabilirsiniz. Başka League Of Legends Sözlük haberlerinde görüşmek dileği ile esen kalın.