1. Haberler
  2. League Of Legends Sözlük – Dive Nedir? Nasıl Atılır?

League Of Legends Sözlük – Dive Nedir? Nasıl Atılır?

30 Temmuz 2019 18:14

Dive terimi League of Legends ta olduğu gibi daha bir çok moba oyunda da vardır. Kulelerin altına saklanan şampiyona saldırma eylemidir. Peki Dive nedir?

Dive Nedir?

Oyun hemen bitmemesi için oyunda belli önlemler bulunur. Bunlardan bir tanesi de kulelerdir. Genelde şampiyonlar karşındaki şampiyondan o an için güçsüz olduklarında kulelerinin altına saklanmayı tercih ederler.

Kuleler şampiyonlara vurulmadığı sürece önce minyon hedef alır. Rakip kulenin atış menziline minyon yokken girmeniz veya kulenin altında rakip şampiyona vurmanız kulenin hedefini size çevirmesine sebep olacaktır.

Kule altında ama kimseye saldırma eylemi gerçekleştirmedi seniz ve minyon ile girmişseniz. Minyon bittiği zaman kule hedef menzili içersin de ki kendine en yakın şampiyonu hedef alır.

Dive Nasıl Atılır?

Dive atmak aslında duruma göre değişkenlik gösteren bir durum öyle her şampiyona dive atılmaz. Canı az olsa bile Vlad, Fizz gibi şampiyonların dokunulmaz olabildikleri yetenekleri sayesinde dive atmayı güçleştirmek gibi özellikleri vardır.

Ama atılabilecek bir durumda ise dikkat etmeniz gerek hususlardan bir tanesi minyon dalgasının kontrolüdür. Minyon dalgasını itmeniz ve kulenin hedefine sizden önce onları sokmanız gerekir.

Böylece daha raht pozisyon alama şansını elde etmiş olacaksınız. Ve en uygun anda dive atma işlemini gerçekleştire bileceksiniz.

Tek başınıza dive atmamanızı tavsiye ederiz. Dive'ı hazırlayıp minyon dalgasını büyüterek. Ormancınızdan yardım alıp çok daha rahat bir şekilde dive işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

League Of Legends Sözlük - Dive'ın sonuna geldik umarız Dive nedir sorunuza yanıt verebilmişizdir. Sözlüğümüzde diğer terimlere de yer verilecektir. Diğer bir terim olan CC Nedir? diye merak ediyorsanız linke basarak haberimizi okuyabilirsiniz. Başka League Of Legends Sözlük haberlerinde görüşmek dileği ile esen kalın.