1. Haberler
  2. League Of Legends Sözlük – Elo Nedir? Nasıl Kasılır?

League Of Legends Sözlük – Elo Nedir? Nasıl Kasılır?

31 Temmuz 2019 18:24

Elo, League of Legends de olduğu gibi bir çok rekabetçi oyunda yer alır. Azalıp artması ile seviyenizi belirleyen sizinle paylaşılmayan bir veridir.

Elo Nedir?

Elo oyunlarda sadece kazanmanız veya kaybetmenize göre değil oynadığınız oyundaki diğer etkilerin ize göre de belirlenir. Elo kasmak terimi de buradan gelir.

Oynanan oyunda yaptığınız hareketler doğrultusunda artar veya azalır yani kasılır yada düşer. Bazen MMR (Matchmaking Rating - Eşleştirme Derecesi) diye de adlandırılabilir.

Elo satranç oyunundan usta oyuncuları veya yeni başlayanları derecelendirme ile kullanılmaya başlanmış bir kelimedir.

Elo Nasıl Kasılır?

Elo kasmak için oyunu kazanmak şarttır. Oyun içerisinde yaptığınız hareketler de eklenerek oyunu kazanmanız sonucunda size +Elo olarak dönüş sağlar. Elo kasmak zor bir iş değildir. Önemli olan oyuna etki olarak ne yaptığınızdır.

League Of Legends Sözlük - Elo'nun sonuna geldik umarız Elo nedir sorunuza yanıt verebilmişizdir. Sözlüğümüzde diğer terimlere de yer verilecektir. Diğer bir terim olan Dive Nedir? diye merak ediyorsanız linke basarak haberimizi okuyabilirsiniz. Başka League Of Legends Sözlük haberlerinde görüşmek dileği ile esen kalın.