1. Haberler
  2. League Of Legends Sözlük – Stack Nedir? Nasıl Kasılır?

League Of Legends Sözlük – Stack Nedir? Nasıl Kasılır?

29 Temmuz 2019 21:00

Stack genelde kasma tabiri ile beraber kullanılır. League of Legends ta da stack kasılabilen şampiyonlar ve eşyalar vardır. Peki stack nedir?

Stack Nedir?

Stack genelde yapılan bir eylemin ödülü olarak verilir ve biriktirilir. Bu biriktirme eylemine de stack kasmak denir. Yani Stack kasılan bir şey olarak karşımıza çıkıyor.

Stack kelimesinin İngilizceden Türkçe diline çevirisi yığın anlamına gelir. Yani bir eşyanın veya yeteneğin gücünü artırarak bir yığın haline getirildiği düşünülür ise verilen isim gayet mantıklı bir hal alıyor.

Stack Nasıl Kasılır?

Öncelik ile stack kasama özelliği olan bir eşya ya veya şampiyona sahip olmanız gerekmektedir. Sonra istenilen yani bunu yaparsan sana şu kadar stack veririm şeklinde olan şartları yerine getirerek stack yüklerini toplayabilirsiniz.

Genelde istenilen şartlar şampiyon öldür, asist yap, minyon a son vuruş yap şeklinde isteklerdir. Hepsinde olmasa bile bazılarında ölünce veya kullanınca yük kaybına sebep olur. Ve baştan kasmanız gerekir.

Stacklenen yetenek veya eşyalarda yük e doğru orantılı olarak güçlenme sağlar.

League Of Legends Sözlük - Stack'in sonuna geldik umarız Stack nedir sorunuza yanıt verebilmişizdir. Sözlüğümüzde diğer terimlere de yer verilecektir. Diğer bir terim olan Proxy Nedir? diye merak ediyorsanız linke basarak haberimizi okuyabilirsiniz. Başka League Of Legends Sözlük haberlerinde görüşmek dileği ile esen kalın.