1. Haberler
  2. League of Legends TBF Kazananı Royal Youth!

League of Legends TBF Kazananı Royal Youth!

01 Eylül 2019 14:02

League of Legends Vodafone FreeZone Şampiyonluk Liginin 2019'daki şampiyonu oynanan beş maçlık serinin ardından Royal Youth oldu.

League of Legends Türkiye Büyük Finali 31 Ağustos'ta Espor Sahnesinde oynandı. Kurulduktan beri bütün finallerde yer alan SuperMassive'e karşı oynadığı beş maçlık serinin üç maçını kazanan Royal Youth takımı 2019 şampiyonluğunu elde etti. Royal Youth, bu başarısıyla birlikte League of Legends Dünya Şampiyonasında mücadele etmeye hak kazandı. 2020 Worlds'te bizi temsil edecek olan takım Royal Youth oldu. Final maçı ise oldukça heyecanlıydı, TBF tarihinde ilk defa bir seri beşinci maça uzadı. Beş maçlık seriyi 2-1'den 2-3'e döndüren şampiyonlar günün sonunda istediğini elde etti. Serinin özellikle son iki maçı üst düzey bir oyuna ve çekişmeye sahne oldu. Seri boyunca takım oyunu ve koordinasyonunu muazzam seviyede tutan taraf Royal Youth bunun mükafatını da fazlasıyla alarak kupayı kazandı. 

Final serisinin en değerli oyuncusu ise Royal Youth takımının üst koridor oyuncusu Armut oldu. Armut, serinin bütününde, özellikle de son maçta gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekerek bu ödülü almayı hak etti. Açıklamasında ise bu ödülü almaktan mutlu olduğunu ama asıl önemli olanın şampiyonluğu kazanmaları olduğunu belirterek mütevazılığını da gösterdi. Umarız kendisi ve takımı güzel performansını Worlds'te de sürdürebilir. 

SuperMassive'i böyle zorlu bir sezonun ardından bile finallere çıkıp zaferin ucundan döndükleri için, Royal Youth'u ise tarihlerinde ilk defa şampiyonluk kazandıkları ve bizi Worlds'te gururla temsil edecekleri için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Serinin tekrarını aşağıdan izleyebilirsiniz.