1. Haberler
  2. Lol Taktik Savaşları En İyi Kompozisyonlar

Lol Taktik Savaşları En İyi Kompozisyonlar

02 Temmuz 2019 12:23

Lol taktik savaşları en iyi kompozisyonlar 9.13 için Soylu, Yordle, Seçkin dir. Peki bu komposizyonlar nasıl mı çıkılır, nasıl mı oynanır işte haberimiz.

Lol ts en iyi kompları için yapmanız gereken bazı şeyler işte bunları yapmanız için gerekenler.

Soylu Kompozisyon Nasıl Kasılır?

Soylu kompu için kayacılların geldiği tura kadar arama yapıp Morde, Vayne, Garen, Fiora ve Lucian toplamalısınız. Peki morde soylu değil neden alıyoruz diyenler sizi duyar gibiyim hemen açıklayayım. Morde, Hayalet kökeninde Şovalye Sınıfındadır. Morde hem komp için 2. tank hemde hayalet gibi çok güçlü bir güçlendirmeyi almamızda yardımcı olacak bir karakter. Kayacıl turuna kadar Garen ve Vayne en az 2. seviye olmuş olmalıdır. Saldırı Hızı Eşyalarını Vayne'e vermek önemlidir. Vayne in üzerinde Guinso ve Bombardıman Topu tamamlamanız gerek. Kompozisyonda kayacıllardan sonra para harcamayarak 50 altın da tutmak önemli çünkü 7 lvl a çıkıp Kayle bulmalısınız. Tabi yolda görürseniz Kindred ve Leona yı almalısınız. Yani En az 8 lvl yapmış olmanız gerek kendinizi ki kompun tamamını tahtaya yerleştirme yapılabilsin. Kompun bitmiş hali şu şekildedir. Vayne, Lucian, Garen, Fiora, Leona, Kayle, Morde, Kindred şeklinde olduğunuz zaman karşınızda durabilecek kişi sadece 6 yordle kasmış ve carry olarak Lulu tercih etmiş kişidir.


Yordle Kompozisyon Nasıl Kasılır?

Yordle kompu için ilk şampiyon seçiminde lulu yu almalısınız. Kayacıl turuna aramadan kadar Lulu, Tristana, Popy toplayıp öne 1 tane daha tank bulsanız yeter. Paranızı doğrudan 50 altına çıkartıp yolda giderken Veigar, Tiristana, Lulu, Kennen, Gnar, Popy toplamalısınız. Gnar ı bulduktan sonra önde Gnar ve Popy duracak şekilde yeterli tanklığa ulaşmış oluyorsunuz. Bütün yordle ları bulduktan sonra 7 ye basıp Aurelion Sol koymanız gerek. Bu şekilde Komp toplam 7 kişide param parça ediyor. Kompun tamamı şu şekildedir. Lulu, Tristana, Popy, Kennen, Veigar, Gnar, Aurelion Sol olarak şekillenen compunuzun taşıyıcısı büyücüler gibi görünse de taşıyıcı Lulu dur. Luluya büyü itemleri değil mana ve saldırı hızı itemleri verilmelidir. Rakip büyücü olmadığı sürece bu komp size her turu net bir şekilde kazandıracaktır.


Seçkin Kompozisyon Nasıl Kasılır?

Seçkin kompu için aslında çok bir şeye ihtiyacınız yok 4 seçkin dışında. Seçkin de 50 altına kadar aramadan Darius ve Katarina toplamanız gerek. Arkaya 2 lvl yapabildiğiniz 1 altınlık şampiyonlardan bir tanesini koymanız az hazar yemenizi veya kazanarak biraz sancılı devam etmenizi sağlayacaktır. Ama komp buna değer. 4. Seçkin olan Swain 7 lvl olmadan karşımıza çıkmıyor bu yüzden altınınızı lvl basmaya kullanın. Seçkinler çok faklı sınıflar ile kombine edilebilirler. Seçkin kasıldığı zaman, yanına süikatçiler veya kılıç ustaları ile kombine edilebilir.

Lol Taktik Savaşları En İyi Komp (Bize Göre)

Bize göre en iyi komp un Soylu kompu olduğunu zaten biraz bellei etmiş olabiliriz ama yinede daha detaylı bir açıklama istersiniz diye düşündük. Soylu erken oyundan itibaren rahat toplanabilmesi ve 3 şampiyon ile soylu güçlendirmesinin alınabilmesi sebebi ile soylu bizim için lol taktik savaşları en iyi komp tur.

Bu haberimizde size lol taktik savaşları en iyi kompozisyonlar  anlatmaya çalıştım umarım yararı olmuştur. Diğer haberlerimizde görüşmek üzere esen kalın.