1. Haberler
  2. Metro: Exodus İnceleme

Metro: Exodus İnceleme

06 Temmuz 2019 13:11

Savaş mekanikleri ise oldukça akıcı. Yoğun çatışmalar, sadece aksiyon odaklı olması bunun önemini artıyor. 2000'lerin başlarında çıkan FPS türlerini hatırlatan bir yapım. Aksiyon, heyecan isteyenler için iyi bir oyun.

Aksiyon FPS oyunlarının çok fazla kalmadığı gözükmekte. Daha çok açık dünya temalı yapımlar oyuncuların karşısına çıkmakta. Ancak metro: exodus FPS aksiyon modeli ile oyuncuları heyecanlandırmakta. Oyunda yok olmaya yüz tutmuş bir dünyada hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor. FPS kamerası ile çeşitli silahlarla düşmanları öldürerek oyun hikayesi devam ediyor.

Oyunda en çok dikkat çeken detaylardan bir tanesi sadece savaş konsepti. Birçok yorumcudan tarzlarını net belirttikleri için yüksek puanlar almış durumdalar. İnternetten metro: exodus satın al işlemleri yapılabilir. Birçok firma özellikle ps4 oyunları satanlar internet alışverişini sağlamaktalar. Metro 22 Şubat'ta Playstation 4, Xbox One ve PC platformlarında boy gösterecek. Dünyada gamepazarı odaklı ülkelerde büyük heyecan yarattı.

 Grafikleri ve Ses Efektleri

Grafik olarak son derece iyi bir iş çıkarılmış. Testlerde alınan sonuçlar oldukça verimli olduğu belirtilmekte. Kullanılan ses efektleri oyuncuyu atmosfere bağlamaya yetiyor. Oyunda yan görevlerin olmaması bir eksiklik olarak belirtilmiş. Ana hikaye odaklı giden bir senaryo çizilmiş. Kış ikliminde başlayıp, çöl ikliminde devam eden atmosfer sunulmuş. Yaratılan atmosfer gerçeklik ön plana alınarak hazırlanmış. Kullanılan silah detayları oldukça özenilmiş. Silahları geliştirebilme seçeneklerinin verilmesi oyun için büyük bir artı.