1. Haberler
  2. Metro Exodus Türkçe Yama Indir ve Türkçe Oyna

Metro Exodus Türkçe Yama Indir ve Türkçe Oyna

08 Temmuz 2019 13:17

Qnoops adında bir çevirmenin tek başına yaptığı metro exodus çevirisinin içeriği metro exodus türkçe yama indir mek için haberi okumanız yeterli olacak.

Haziran ayında çıkan bu Türkçe yama 1 Haziranda tamamlandı. Düzeltme ve rötuşların bitmesi 22 Haziranı buldu ve en sonunda son haline ulaştı. Türkçe yama yapmak zor bir iştir ve bazı guruplar bu yamayı ücretli olarak satıyor. fakat Qnoops bu yamayı ücretsiz olarak sundu ve Türkçe alt yazı olmadan oyundan keyif alamayan insanları mutlu etti(Ben Dahil). Yapılan iş kaliteli ve çeviri gayet güzel sizde oyundan keyif almak için Türkçe yama bekleyenlerdenseniz bu haber sizi de mutlu edecektir.

Metro Exodus Türkçe yama indir e basarak sizde yamayı indirebilirsiniz.

Tükçe Yama Yapım Süreci

Yamayı yapan Qnoops yamanın 25165 satır ve 274900 kelimeden oluştuğunu söylüyor. Oldukça sancılı bir süreç geçirdiğini de ekliyor. Yamayı hazırlama sürecinin 2 Mayıs 2019 tarihinde başlayıp, 31 Mayıs 2019 tarihinde bittiğini belirtti. Kendiniz zorladığını da şu sözle ile belirtti "kendime meydan okumaya devam ediyorum!". Yama gayet başarılı ve genel hatları ile anlam olarak doğru bir çeviri. Çevirinin tamamen kendine ait olduğunu bir ekip/grup ile beraber yapmadığını belirtti.

Metro Exodus Türkçe Yama Indir İçeriği

Bir adet "MetroExodusTurkceYama.exe" dosyası çıkıyor. Dosyayı açıp Metro Exodusun kurulu olduğu klasörü seçiyorsunuz. Sonra Türkçe yamayı oyuna ekliyor. Oyun açık iken kurmaya çalışmayınız kurulmaz. 71 Adet günlük sayfası dahil oyunun tamamını Türkçe olur. Ayrıca Türkçe font desteği sayesinde tükçe karakterle bozulmaz. Yama kurulum işlemi gerçekleşmez ise .Net Framework 4.7 yi kurup tekrar denemeniz gerek. Microsoft Store dan alınan Metro Exodus oyuncuları için üzücü haber ise oyun dosyalarına erişim yetkisi verilmediği için Microsoft Store dan alınan Metro Exoduslar da yama çalışmıyor. Kendisi bu yama için bağış yapmak isteyenlere şunları söyledi "Bağış yapmak isteyen olursa; teşekkür ediyorum ancak istemiyorum, düşünmeniz yeter.". İllede yapmak isteyenlere sokak hayvanlarına mama alın bana yeter bu şekilde bana borçlu hissedenler kendilerini tatmin edebilirler dedi.

Bu haberimizde Metro Exodus Türkçe Yama İndir işlemi hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Qnoops adlı çevirmene çok teşekkürlerimi sunarım. Diğer haberlerimize göz atmak için buraya basabilirsiniz. Başka haberlerde görüşmek üzere esen kalın.