1. Haberler
  2. NBA 2K20 Çıktı

NBA 2K20 Çıktı

09 Eylül 2019 18:11

NBA 2K serisinin yeni oyunu olan NBA 2K20 sonunda çıktı. Oyuncularının karışık hisleri ile karşılaşan 2K20 ilk defa steam üzerinde bu kadar kötü yorum topladı.

NBA 2K20 5 Eylül itibari ile çıkışını yaptı. Çok fazla mikro ödeme yapılacağı tahmin edilen oyun oyuncuları gene şaşırtarak beklenenin çok üstünde bir mikro ödeme ile sevenlerini kendine adeta düşman etti.

Steam de bulununan oyunun sayfasını kötü yorumlar ile boğan oyuncular oyunun mikro ödeme sisteminden şikayet ettiler. Bu kadar olumsuz yorum alımı sayesinde oyunun ortalamasını son derece olumsuz yaptılar.

1,414 yorum yapılan oyun oldukça büyük bir öfke ile karşı karşıya gibi duruyor. Yorumların sadece %15'nin olumlu olduğunu da bildirmek isteriz. Söylenilenlere göre oyun Spor oyunundan çok Kumar oyunu içine yerleştirilmiş bir mini basketbol oyunu gibi görünüyor.

Bu yorumlar arasında "Steam deki en iyi kumar oyunu" diyecek kadar ileri giden olumsuz yorumlarda bulunuyor. Geçtiğimiz 2K oyunlarına bakacak olursak 2K19 ve 2K18 de Steam üzerinden oldukça olumsuz eleştiler almıştı. 

NBA 2K20 sevenlerinin beklentilerini çok büyük bir mikro ödeme sistemi ile yıkmış oldu. 2K oyunlarının başında olan 2K Games şirketi oyunlarına gün geçtikçe daha çok mikro ödeme sistemi kurmaya devam ediyor. Kısa bir sürede bu yoldan dönmemeleri taktir onları zor zamanlar bekliyor gibi görünmekte.