1. Haberler
  2. Nintendo 3DS İçin YouTube Tarihe Karışıyor

Nintendo 3DS İçin YouTube Tarihe Karışıyor

30 Temmuz 2019 12:36

Nintendo severleri en mutlu eden ve yıllardır favori el konsolları arasında bulunan Nintendo 3DS konsollarında YouTube için son günler.

Bildiğiniz üzere günümüz akıllı telefonları ve işletim sistemleri gibi Nintendo 3DS de kendi mağaza yapısına ve onun için üretilmiş uygulamalara ev sahipliği yapıyor. Fakat nedeni açıklanmamış olmasına karşın, yapılan duyuru ile Nintendo 3DS ürünlerinden YouTube uygulamasının kaldırılacağını öğrenmiş bulunuyoruz.

Diğer üzücü noktası ise sadece mağazalardan kaldırılmakla kalmayacak olmaları. Aynı zamanda hali hazırda yüklemiş ve kullanmakta olan kullanıcıların ürünlerinde bulunan uygulamalar da erişilemez hale gelecek.

Nintendo 3DS ile YouTube'a Bağlanmak

Aslında bu başlığa gerek var mıydı pek emin olamadık. Sonuçta şu an aynı haberi Android ya da IOS ürünleri için yayınlamış olsaydık, hepimiz çözüm yolunu kolayca düşünebilirdik. Evet internet tarayıcıları. Nintendo 3DS için de aynı şey geçerli, üründe yüklü olan internet tarayıcınız ile YouTube'a bağlanmak konusunda hala özgür olacaksınız. Tabii ürünün klavye yapısı bulunmadığı için her seferinde bu işle uğraşıp uğraşmamak tamamen sizin bileceğiniz bir iş. Biz bilgilendirmiş olalım da.