1. Haberler
  2. Nintendo Switch, Kuzey Amerika'da 15 Milyon Satışa Ulaştı!

Nintendo Switch, Kuzey Amerika'da 15 Milyon Satışa Ulaştı!

18 Ekim 2019 15:10

Nintendo'nun bugün yaptığı açıklamaya göre piyasaya çıkışından beri 15 milyondan fazla Nintendo Switch ve Nintendo Switch Lite satıldı.

Nintendo Switch oyunlarından birkaç tanesi de bir milyon kopyadan fazla satmayı başarmışken Mario Kart 8 Deluxe, Super Smash Bros. Ultimate, The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi oyunların her biri en az altı milyon satışa ulaşmış durumda. Kült oyunlar kalitesini göstererek konsolun yaygınlığına güzel bir katkı sağlıyor.

Nintendo Switch, taşınabilirliği ile kendini eve alınabilecek uygun bir konsol olarak kabul ettirmişti ve desteklediği çeşitli oyunlar da bu başarıya yardım etmişti. Stardew Valley, Untitled Goose Game gibi oyunlar Switch'in popülerliğine katkıda bulunmuştu. Hatta son zamanlarda geyiği çok geçen Untitled Goose Game, çıkışından itibaren sadece iki haftada 100.000 adet satmayı başarmıştı. Kısa sürede büyük başarı!

Özellikle çıkış yılı 2017'ye oranla daha yavaş bir yıl geçiren Nintendo Switch'in Luigi's Mansion 3 ve yeni Pokemon oyunuyla yıla güzel bir nokta koyacağı tahmin ediliyor. Bakalım bu oyunlar konsolun popüleritesinde nasıl bir etki bırakabilecek?

Nintendo Switch'in ilk versiyonu 2017'de yayınlanmıştı ve Eylül 2019'da çıkan Switch Lite da kendisini takip etmişti. Switch'iniz var mı veya almayı düşünüyor musunuz? Sizce kendisi başarılı bir konsol mu? Bakalım ilerleyen zamanlarda bu konsolların başarısı nasıl olacak? Düşüncelerinizi bizlerle belirtmeyi unutmayın. Hepinize iyi oyunlar diliyoruz, bizi takipte kalın :)