1. Haberler
  2. Nintendo Switch Lite Fiyatı Duyuruldu

Nintendo Switch Lite Fiyatı Duyuruldu

10 Temmuz 2019 19:59

Nintendo Switch Lite ismiyle geleceği bilinen ürün, fiyatı ve özellikleri ile birlikte duyuruldu, peki Switch Lite Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Switch çıktığı an itibariyle sektörün sıcaklığını ve rekabetini yükseltirken, birçok olumlu yorum toplamayı da başarmıştı. Bunu gören Nintendo seriye hızlıca yeni ürünü ekledi. Yeni ürün ise gelişmekte sınır tanımayan mobil oyun sektörüne daha çok hitap ediyor. İsmini daha önce de duyduğumuz Nintendo Switch Lite fiyatı bugün itibari ile Nintendo tarafından basın organlarına duyuruldu.

Nintendo Switch Lite 199.99$ fiyat etiketiyle dünya piyasasına sunulacak. Ülke bazlı vergilendirme ve dağıtımcılardan kaynaklı fiyatlarda değişiklikleri olacağı da bilinmekte. 

Nintendo Switch Lite Türkiye Fiyatı

Switch Lite için en merak edilen unsurlardan bir diğeri de ülkemizde alacağı fiyat. Yurtdışı için belirlenen uygun fiyat vergisiz hali ile dahi 1150 TL civarında olacak gibi duruyor. Direkt olarak vergilendirme ve firmalara bırakacağı kazanç ile 1600 TL civarında olabileceği düşünülüyor. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde bu söylediğimiz fiyatlarla marketlerde yerini alacağını söyleyebiliriz.

Switch Lite ÖzellikleriSwitch Lite çıkışıyla birçok markanın uzun süredir denemediği bir şeyi deneyecek. Switch gibi o da el konsolu olarak çıkacak, yalnız bir farkla. Daha hafif bir sürüm olduğu için başka bir monitörde oynama fırsatı tanımayacak. Zaten fiyatı da buna uygun bir durumda gördüğünüz üzere. Switch Lite özellik olarak 720p oynanabilirlik de sunmakta. İşlemci, optimizasyon ve batarya ömrü olarak da Switch ile kıyaslandığında kulvarı daha önde kapatan Lite, diğer sürümdeki oyunları da oynayabildiğimiz bir konsol olacak.

5.5 inç ve bütün olarak sunulan konsol; Wi-Fi ve Bluetooth gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor. 

Switch Lite Pokemon!


Switch Lite farklı renk seçenekleri ile oyunculara sunulacak ve bir de Pokemon sürümü olacak. Pokemon sürümü ile ilgili kısmı okurken en büyük korkumuz ekstra ücretli olup olmayacağı konusundaydı doğrusu. Fakat Nintendo burada da rakiplerine ufak bir ders veriyor ve sürümü aynı fiyatta tutacağını belirtiyor.


Bakalım daha küçük ve güçlü olduğu söylenen Nintendo Switch Lite fiyatı ve özellikleri ile oyuncuları tatmin etmeyi başaracak mı. Malumunuz, oyuncular severse satışlar ister istemez tavan yapmakta. Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.