1. Haberler
  2. Oyun Dünyasının Önemli̇ Markalarından Olan Fi̇nal Fantasy XV’in Çok Oyunculu Rol Yapma Oyunu Mobi̇le Taşınıyor

Oyun Dünyasının Önemli̇ Markalarından Olan Fi̇nal Fantasy XV’in Çok Oyunculu Rol Yapma Oyunu Mobi̇le Taşınıyor

10 Ocak 2020 23:45

Final Fantasy yeni aldığı kararla bir oyunu daha mobil platformlarında paylaşmaya hazırlanıyor.

İsmini dünya markaları arasına yazdırmayı başaran Final Fantasy, daha önce çıkarmış olduğu birçok oyunu farklı oturumlarda milyonlarca oyun severlere ulaştırmayı başarmıştı. Final Fantasy yeni aldığı kararla bir oyunu daha mobil platformlarında paylaşmaya hazırlanıyor.

 Kendi dalında yetenekli insanlarla işbirliği yapan Final Fantasy daha fazla oyucuya ulaşmak konusunda kararlı duruyor. Oyun sektöründe markalaşmış stüdyolarından biri olan Square Enix , mobile gelecek olan Final Fantasy XV için Güney Koreli geliştirici JSC Games ve oyun yapımcısı olan GAEA Mobile ile ortak çalışma kararı aldı. Geliştirilmesi sağlanacak oyun online çok oyunculu bir oyun olacak.

Finale Fantasy XV Mobile

Bir kaç yıldır yoğun şekilde Final Fantasy XV mobile için çalışılıyor. Aslına bakılırsa Final Fantasy’nin daha önce çıkarmış olduğu oyunlar yeni nesile fazla tersti. Çünkü günümüz oyunları hızlı ve akıcı durumda. Final Fantasy’e yeni adım atacak kişiler oyunu sevmeme oranları çok yüksekti. Final Fantasy XV uygulaması akıcı ve hızlı olması açısından takdir toplayacak cinsten. Oyun sektörü hızla büyüyen bir sektör. Tüm platformlarda olması oyun sektörünün devleşmesini sağlıyor aslına bakarsak bu da oyun markalarını devleştiren bir durum, Final Fantasy XV’nin mobile aktarılması kendi piyasasını genişletecek adeta yeni bir çağ açacak.

Inven’de çıkan haberlere göre Unreal Engine 4 ile geliştirilerek oyun Shanghai Oriental Pearl Group tarafından paylaşılacak.

Final Fantasy, mobil dünyasına yakın bir marka 2017 yılında Square Erix , Fianl Fantasy XV : A New Empire oyunu yayımlandığında adeta olumsuz eleştirilerin odağı olmuştu. 2018 yılında Final Fantasy XV: Pocket Edition ile karşılaşmışlardı.

Çıkarılması beklenen mobil oyun, oyunculara yeni bölgeler sunacak. Geliştiricilere göre mobile gelecek olan Final Fantasy XV oyunu dokunmatik temelli kontrollerle konsol deneyimi yaşatacak. Oyuna dair herhangi bir bilgi ya da görsel bulunmamaktadır. Tahminlere göre 2020’nin ortalarına doğru yayımlanacağı düşünülüyor. İlk olarak oyun Çin’de daha sonra dünyada tanıtımı yapılacak.