1. Haberler
  2. Playstati̇on 5’i̇n Yeni̇ Çıkan Resmi̇ Logosu Sosyal Medya Kullanıcılarının Di̇li̇ne Düştü

Playstati̇on 5’i̇n Yeni̇ Çıkan Resmi̇ Logosu Sosyal Medya Kullanıcılarının Di̇li̇ne Düştü

10 Ocak 2020 23:36

PlayStation 5 ile ilgili beklentinin yüksek olması, tasarlanan ürünün ise sıradan bir paya sahip olması oyun severleri hayal kırıklığına uğrattı.

Sony, bilindiği üzere PlayStation 5’in resmi logosunu oyun severlerle paylaştı. Beklenenin aksine özgünlükten ve yaratıcılıktan bir hayli uzak olması ve PlayStation 4’ün logosuna olan birebir benzerliği, birçok sosyal medya kullanıcısının tepkisine neden oldu. Oyun severlerin PlayStation 5 için vermiş olduğu tepkiler.  

- Sony, konsol dünyasında yeni çağ açmayı vadeden PlayStation 5’in logosunu çıkardı. Öncelikle CES 2020’de Jim Ryan’ın bahsetmiş olduğu logonun, konsolun çığır açan özellikleri ile aynı yenilikte olmadığı göze çarpıyor. Logoya ilk baktığımızda PlayStation 5’e mi ait olduğunu anlamakta zorluk çekebiliriz.

- Bazı markalarla aynı tasarım ve fon düzenini kullanan logo, sıradan olması ile pek kabul görmedi. Bu durum Sony’nin marka stratejisinin bir parçasını oluşturuyor. PlayStation 5 ile ilgili beklentinin yüksek olması, tasarlanan ürünün ise sıradan bir paya sahip olması oyun severleri hayal kırıklığına uğrattı.

Belli bir seriye sahip olan markalar tüketiciyi elinde tutmak için bir öncekinden çok daha iyi bir tasarım yapmaları gerekir ki ürün fark yaratsın.

Sony’nin yapamadığını birçok sosyal medya kullanıcısı yaptı. Paylaşılan logoya istinaden çok daha iyi logolar sosyal medya kullanıcılarından geldi. İşte onlardan birkaçı.

Thought to myself: what crazy designs will Sony come up with for the next system?Or the next? Or what about the system after that? Had a lot of fun flexing my design skills and making these mock-ups. Open for commissions, DMs are closed

(Daha fazla Kendi kendime düşündüm: Sony bir sonraki sistem için hangi çılgın tasarımları ortaya çıkaracak? Yoksa bir sonraki? Ya bundan sonra sistem ne olacak? Tasarım becerilerimi esnekleştirmek ve bu maketler yapmak çok eğlenceli. Komisyonlara açık, DM'ler kapalı)


PS5 logosu belli olmuş, maşallah 3 ve 4’e göre çok emek var duşahss(https://twitter.com/arifaydintr)

Resmi logoda pek farklılık olmasa da konsolda güzel yenilikler bizi bekliyor. 2020’nin son çeyreğinde çıkacak olan PS 5 ‘i heyecanla bekliyoruz. Gelişmeler için bizi takipte kalın.