1. Haberler
  2. Pubg Satın Al, Ucuz Pubg, İkinci El Pubg

Pubg Satın Al, Ucuz Pubg, İkinci El Pubg

10 Eylül 2019 16:36

Pubg Satın Al, Ucuz Pubg, İkinci El Pubg yazımızın amacı malum çok fazla oyuncusu olan bu oyun hakkında gerekli bilgileri vermek.

Pubg Satın Al, Ucuz Pubg, İkinci El Pubg yazımızın amacı malum çok fazla oyuncusu olan bu oyun hakkında gerekli bilgileri vermek.

Peki neden böyle bir yazı var Pubg hali hazırda oyuncu kitlesi tarafından gayet sevilen ve bilinen bir oyun. Buna rağmen oyuncular Pubg hakkında daha fazla bilgi bulmak için saatlerini harcıyor bizde bütün bilgileri tek bir başlık adı altında toplamak istedik.

PlayerUnknown's Battlegrounds yada oyuncular tarafından bilinen adı ile Pubg oyunu ilk olarak 23 Mart 2017 de çıkmış olsa da oyunun yapımcısı olan Brendan Greene Battleground konseptine uzak biri deil.

Brendan Greene daha önceden de Battleground temalı bir oyun tasarlamıştı. Bluehole Studio tarafından geliştirilen Pubg ilk kez oyuncular tarafından oynadığından beri olduka popüler.

Battleground Ne Demek

Battleground aslında savaş meydanı anlamına geliyor peki niye böyle bir isim tercih etmiş Brendan Greene. Oyunun amacı anladığınızda isimi de size anlamlı gelmeye başlayacak. Bir uçaktan adaya atlayarak başladığımız bu oyunun asıl amacı çok basit hayatta kalan son kişi ol.

Adaya indikten sonra adada ki evlerden binalardan hatta açık alanlardan silah, kask, kurşun geçirmez yelek ve ilk yardım itemleri toplamaya başlıyoruz. Peki sonra ne yapıyoruz? Aslında size kalmış bir soru bu çünkü bu aşamadan sonra tamamen oyunu nasıl oynamak istediğinize bağlı olarak hareket edebilirsiniz. İsterseniz bulduğunuz ekipmanlar ile diğer oyunculara saldırıp onların kazanma şansını yok edebilir ve ekipmanlarını toplayabilirsiniz. İsterseniz de dağ tepe kimseye görünmeden gezerek sona kalan olmaya çalışa bilirsiniz.

Ama ada size zorluklar çıkarmaya devam edecek belirli zaman aralıklarında adanın etrafın da yavaşça yaklaşan elektrik alanı bulunuyor. Eğer olduğum yerde çöküp kalayım diye plan yaptıysanız tekrar düşünmenizi önerebilirim.

Pubg'nin Bug'lı Tarihi

İlk çıkışından bu yana oyuncuların Pubg hakkında yaptığı en büyük eleştirilerin başında oyunun çok fazla "Bug" yani hata barındırdığı idi. Yavaş yavaş bu sorunlarını azaltan Pubg bir aralar bugları sebebi ile oyuncu kitlesinin bir çoğunu kaybetmeye başlamıştı bile. Bugların yanı sıra oyunun "optimizasyon" sorunları da oyuncular tarafından çok fazla eleştiri toplamıştı. Oyunun bu versiyonunu para verip alan oyuncular karşılarına bu denli buglı ve optimizasyonu kötü bir oyun çıkınca eleştirilerin peşi arkası kesilmedi.

Yinede her hatasına rağmen oyunu oynamayı bırakmadılar. Bunun en büyük sebebi insanların bu tarz bir oyun aramasıydı. Genel hatları ile uzun süren görevler, karmaşık bir hikaye veya çok zor kesilen canavarlar olmadan daha rahat ve rekabet içinde oyun oynama isteği üzerine bir ilaç gibi gelmişti Pubg.

Pubg'nin Yükselişi

Pubg bu buglı ve optimizasyonu kötü halini yavaş yavaş gelen güncellemeler ile azaltması ardından insanlar resmen Pubg ye resmen tapar oldular. Bu yükselişinde ki en büyük sebeplerden biri günümüzün oyun reklamcılığı olan yayıncılar tarafından oynanmaya başlaması idi. Yayıncılar bu oyunu oynamaya başladıkları andan itibaren izleyici kitleleri arttı çünkü Pubg çoğu oyuna nazaran başını kaçırdım sonunu biliyorum tarzı diğer oyunları izlemeyi zorlaştıran yanlarının olmaması idi.

Bunların yanı sıra yüksek bir aksiyon sunuyor olması da izlenmesine yardımcı oldu. Bize kalırsa bu kadar büyük bir başarı yakalamasının en büyük sebeplerinden biri insanların en ilkel içgüdülerinden biri olan hayatta kalma temeline oynuyor olmasıydı. Her an ölme riski insanları geriyor sürekli hayatta kalmak için bir şeyler aramaya itiyor ve izleyenlere sınırsız bir aksiyon sunuyordu.

Bu tarz temellerin üzerine kurulmuş bir oyunun ve tam oyuncuların yeni bir oyun içeriği arada ortaya çıkması Pubg'nin bu yükselişinin o kadar da şans olmadığını anlatmakta.

Pubg neler sunuyor?

PlayerUnknown's Battlegrounds size 3 ayrı harita seçeneği sunuyor. Bunlardan ilk ve pubg'nin çıkış haritası olan Erangel var. Erangel daha ormanlık bir habitat sunmakta yani daha sıkı ağaçlar sulak alanlar içinde oynayabiliyorsunuz.

Miramar adlı harita ise daha dağlık ve çorak bir arazi daha az ağaç daha kurak bir toprak ve daha çok boş arazi sunmakta.

Sanhok adlı harita ise daha sulak ve tropikal bir ortam üzerinde oynamanıza olanak sağlamakta. Uzun bir göl tarafından 3 adaya bölünen bu harita daha ada ada gezerek oynanmayı farklı kılıyor.

Kendi için de farklı taktikler ve başlangıç noktaları seçip farklı bir oynanış deneyimi sunan bu haritalar oyunculara farklı bir deneyim sunuyor.

Pubg'nin normal bir oyununda yaklaşık olarak 100 kişi bir adaya atlayarak başlanır ve sona tek bir kişi kalana kadar da devam eder. Bazı oyun modları ile squad yani takım oyunu veya duo yani 2 kişilik bir ekip ile oynama seçenekleri de bulunmakta.

Bir çok aracı da içinde bulunduran oyunda arkadaşlarınız ile bir aracı kullanarak istediğiniz alana gitmeniz de mümkün başlarda oldukça hatalı olan araç kullanımları gün geçtikçe daha iyiye gidiyor gibi gözükmekte.

Ve tabi ki birbirinden farklı bir sürü silah çeşidi ve bu silahları donata bileceğiniz bir çok gereç de bulunmakta.

Pubg Satın Al, Ucuz Pubg, İkinci El Pubg

Google'a bu başlığı yazarak nerden almalıyım veya almayıp Pubg Lite'mı oynasam diye düşündüğünüzü tahmin ederek şöyle bir başlık açalım.

İlk olarak PlayerUnknown's Battlegrounds'ın şuan ki Steam fiyatı 87 TL olarak gözüküyor bazı oyuncular için bu çok büyük bir rakam. Bunun yerine bazı sitelerden alım yapmayı tercih ediyorlar. Bizim tavsiyemiz ise Gamepazarı olacaktır. Satın almanız yönünde ilk neden gayet uygun bir fiyat listesi olması. Bir diğer sebep ise 2.el oyun alma işlemi sayesinde İnternet de bulacağınız bir çok siteden daha uygun bir fiyat bulabilmeniz. 

Gayet güvenilir bir şekilde işlem yapabileceğiniz sitemiz sayesinde size bir çok fiyat seçeneği suna bilmekteyiz.

Pubg sistem gereksinimleri:

MİNİMUM:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

İşlemci: Intel Core i5-4430 / AMD FX-6300

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB

DirectX: Sürüm 11

Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

İşlemci: Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600

Bellek: 16 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB

DirectX: Sürüm 11

Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

Depolama: 30 GB kullanılabilir alan