1. Haberler
  2. Pubg Ve Fornite Arasındaki Davadan 2 Yıl Sonra

Pubg Ve Fornite Arasındaki Davadan 2 Yıl Sonra

25 Temmuz 2019 16:34

Fortnite geliştiricisi ve yayıncısı Epic Games ile PlayerUnknown'ın Battlegrounds geliştiricisi PUBG Corp. arasındaki ilişki biraz tuhaf ilerliyor.

PUBG Corp.'un iki yıldan daha az bir sürede Epic Games'i dava etmeye çalıştığından bahsetmediği için, biraz aralarındaki ilişkinin kırılgan olduğuna inanılıyordu.

Bununla birlikte, PUBG Corp.'un stüdyo direktörü Brian Corrigan bu duyumların söylentiden daha fazlası olamayacağını iddia etti. "Biz onlara hep konuşuyoruz, İnsanlar Epic ile bazı düşmanlık veya bir şey olduğu bu fikri var, ama onlar bizim en iyi ortaklarımızdan birisi!" dedi.

İki şirket arasındaki ilişki biraz karmaşık. PUBG Corp., Epic Games’in yeni ortaya çıkan Fortnite ve PUBG’sindeki battle royale modu arasındaki benzerliklerle ilgili artan endişeleri dile getirdiğini açıklamasının hemen ardından 2017’de Epic aleyhine bir dava açtı. Adli dava daha sonra iptal edildi.

PUBG Corp.'un ana şirketi Bluehole, PUBG'nin kullandığı Unreal Engine geliştirme aracı için Epic Games ile devam eden bir lisans sözleşmesine sahiptir. Ayrıca, her iki şirket de Tencent'e aittir.

Epic, açıkça PUBG'yi Battle Royale modunun ardındaki önemli bir ilham kaynağı olarak göstermesine rağmen, ikincisi, inanılmaz başarılı olmaya devam eden Fortnite'dan fikirlerini ödünç aldı. Fortnite, örneğin Seasons ve Battle Pass güncelleme formatlarını popüler hale getirdi ve PUBG dördüncü sezonuna henüz başladı.

Bu haberimizde sizlere Pubg ile Fortnite arasındaki ilişkiden bahsettik umarım işinize yaramıştır. Diğer oyun haberlerimize bakam için linke basabilirsiniz. Başka haberlerde görüşmek üzere esen kalın.