1. Haberler
  2. PUBG’nin Yeni Oyunu 2021 Yılı İçerisinde PC ve Konsol Kullanıcıları ile Buluşacak

PUBG’nin Yeni Oyunu 2021 Yılı İçerisinde PC ve Konsol Kullanıcıları ile Buluşacak

19 Ocak 2021 23:00

Video oyun sektörü içerisinde yeni bir dünya yaratan PUBG’nin en yeni oyunu üzerinde geliştirmeler yapıldığı ortaya çıktı. Öte yandan edinilen bilgilere göre çıkacak olan yeni oyun, 2021 yılının sonuna kadar PC ve Konsol oyuncularının beğenisine sunulacak. Ayrıca PUBG Mobile’ın yeni bir sürümünün de içerisinde bulunduğumuz 2021 yılı içerisinde yayınlanacağı ifade ediliyor.

Oyun dünyasına katılması ile beraber video oyun sektöründe büyük farklar yaratan ve oyun sektörünün değişimine sebep olan hayatta kalma temalı oyun PUBG, bu sefer de karşımıza yeni bir oyunla çıkış yapacak. Öte yandan edinilen bilgilere göre geliştirici şirket, yeni bir PUBG oyunu üzerinde çalışmalara başlamakla beraber PC ve Konsol platformundaki oyuncuların beğenisine sunulmuş olacak. Ayrıca PUBG’nin mobil sürümünün yeni bir versiyonunda da 2021 yılı içerisinde yayınlanacağı dile getiriliyor.

Bunların yanı sıra ortaya atılan iddialar beraberinde Krafton firmasının oyun geliştireceği dile getiriliyor. Yapılan açıklamalara göre geliştirici firma tam 27,2 milyar dolar değerinde hissesini halka arz edip, borsalarda yer edindirmeye başlayacak. Bloomberg üzerinde yapılan bir habere göre oyun firması Krafton, PUBG’nin ekmeğini yemeğini yiyecek gibi görünüyor.

The Callisto Protocol Geliyor


Henüz geliştirilmekte olan PUBG’nin yeni oyunundan hariç, PUBG evreninde geçecek olan bir başka önemli oyun daha mevcut. Öte yandan The Callisto Protocol isimli oyun, hayatta kalma bir bilim kurgu oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak oyun bilim kurgu ile beraber korkuyu bizlere tamamıyla yansıtacak gibi görünüyor. Striking Distance oyun şirketi tarafından geliştirilen oyun, The Game Awards etkinliklerinde duyurulmuştu.