1. Haberler
  2. Rainbow Six: Siege Oyununa Yeni Rapor Seçenekleri Geliyor!

Rainbow Six: Siege Oyununa Yeni Rapor Seçenekleri Geliyor!

21 Ağustos 2019 00:35

Toksik davranışlar konusunda kötü bir nama sahip olan popüler oyun Rainbow Six: Siege, yeni raporlama seçenekleri içerecek.

Rainbow Six Siege'in bildiğimiz üzere büyük bir kötü davranış problemi var. Dereceli maçlar sık sık sözlü sataşmayla mahvoluyor, oyun içinde suçluları raporlamak için efektif yöntemler olmaması da bu sorunu alevlendiriyor. Neyse ki oyunun yapımcısı Ubisoft bu konuda duyarlı davranıyor ve popüler oyunu temiz tutmaya çalışıyor.

Ember Rise sezonu için test sunucusuna giren oyuncular, eskiden olan "Report Toxic Behavior" butonunun yanı sıra durumun ne olduğunu spesifik olarak belirtebilen fonksiyonlar görebiliyor. Böylece suçlu olduğunu düşündüğümüz kişiyi sadece "Kötü davranışta bulundu" diye raporlayarak geçmeyip davranışının ne olduğunu daha özel bir şekilde belirtebiliyoruz. Oyuncuları hile yapmaktan, sözlü sataşmaktan ve sesli sohbette sataşmaktan raporlayabiliyoruz. Bunlara ek olarak "Olumsuz davranış" adlı bir buton da var fakat bu kafamızda bazı soru işaretleri bırakıyor. Olumsuz davranış tam olarak ne oluyor? Öldürdüğün rakibinle dalga geçmek bir rapor sebebi sayılabilir mi? Aşırı alıngan oyuncular bu fonksiyonu suistimal edebilir mi? Eğlence ile uygunsuz davranış arasındaki öznel sınırı nereye çekmek durumundayız? Umarız önümüzdeki güncellemelerde Ubisoft buna da bir açıklama getirebilir ve çabaları boşa gitmez, toksik oyunculardan arınmış bir oyun oynayarak üst düzeyde oyun zevki yaşayabiliriz. Daha kaliteli bir R6: Siege dileğiyle, hepinize iyi oyunlar diliyoruz.