1. Haberler
  2. Resident Evil Village’dan İlk Oynanış Videosu ve Yeni Bir Fragman Geliyor

Resident Evil Village’dan İlk Oynanış Videosu ve Yeni Bir Fragman Geliyor

16 Ocak 2021 18:52

2021 yılında oyuncularla buluşmayı hedefleyen, popüler korku oyunu serisi Resident Evil’in son oyunu olarak çıkış yapacak olan Resident Evil Village’ın yeni bir fragmanı ve oynanış videosu gelecek hafta yayınlanacak. Capcom’un büyük bir merakla beklenen oyunu, çıkan fragman, videolar ve görsellere bakacak olursak oldukça korkunç görünüyor.

Birbirinden korkunç ve bir o kadar acımasız yaratıklarla dolu bir dünyada sağ kalmaya çalışmayı seven oyuncular için oldukça güzel bir oyun deneyimi sunan Resident Evil’ın yeni oyunu Resident Evil Village yakın bir süre içerisinde hayranlarıyla buluşmayı hedefliyor. Öte yandan gelen oyun içi görseller ve tanıtım videoları ise oyuncular tarafında oldukça merak uyandırmaya başladı.

Resident Evil 7 Biohazard’ın devamı niteliğinde çıkış yapacak olan oyunda kurt adamlar da dahil olmak üzere pek çok acımasız canavar, karlarla kaplı soğuk ve ıssız bir köyde oyuncuların karşısına çıkacak. Bununla beraber oyunseverler Ethan Winters ile korkutucu köyde sağ kalmaya çalışacak. Ortaya çıkan iddialara göre çıkış yapacak olan en yeni oyun Resident Evil Village, serinin en korkunç oyunu olma niteliğini taşıyor.


Oyunun mekan tasarımı ve atmosferine bakacak olursak oldukça kusursuz tasarlanmış adeta en ince ayrıntısına kadar düzenlenmiş diyebiliriz. Oyunun oynanış mekaniklerine ait bir bilgiye sahip olmamakla beraber en azından grafikler konusunda oldukça etkileyici göründüğünü söyleyebiliriz.

Yapılan duyurulara göre gelecek hafta oyuna ait birçok bilginin ve açıklamanın yapılacağı Resident Evil Showcase adlı bir etkinlik düzenlenecek. Öte yandan bu etkinlik ile beraber oyuna ait yepyeni bir fragman gelirken bunun yanında ilk oynanış videosu da yayınlanacak.