1. Haberler
  2. Rust, Eş Zamanlı Oyuncu Sayısında Bir Kez Daha Rekor Kırdı

Rust, Eş Zamanlı Oyuncu Sayısında Bir Kez Daha Rekor Kırdı

20 Ocak 2021 17:07

Twitch üzerinde bir anda dev yayıncılar tarafından oynanmaya başlayan son zamanların popüler oyunu Rust, geçtiğimiz haftalarda eş zamanlı oyuncu sayısıyla bir rekor kırmayı başarmıştı. Öte yandan kısa bir süre önce yeniden bir rekor kırdı. 16 Ocak günü 244.394 eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşan popüler oyun, uzunca bir süre daha oyuncuların ilgisini çekmeye devam edecek gibi görünüyor.

Oyun dünyasına yön veren önemli noktalardan birisi de Twitch ve Twitch yayıncıları diyebiliriz. Buna ek olarak geçtiğimiz yıla göre daha geniş bir kitleye yayılan platformun popülerliği birçok oyunun daha fazla sevilmesine ve ilgi duyulmasına da sebep oluyor. Buna en yakın örnek Among Us olurken son zamanlarda ise Rust ilgi çekmeye devam ediyor.

Bundan uzunca bir süre önce 2013 yılında çıkış yapan Rust, günümüze kadar bir kesim oyuncu tarafından oldukça ilgi görüyordu. Ancak Rust; Pokimane, Shroud, Myth, XQc ve Twitch’in en bilinen yayıncıları tarafından da bir anda oynanmaya başlayınca oyun, kendi tarihinde yaşamamış bir rekor kırdı. Bundan önceki günlerde gelen eş zamanlı oyuncu rekorunu ise alt ederek yenisini getirdi.

Rust’tan Dev Rekor!


Rust, 8 Ocak 2021 tarihinde 201.497 eş zamanlı oyuncu sayısıyla büyük bir rekor kırmıştı. Buna ek olarak oyun, 16 Ocak 2021 tarihinde ise bu rekoru alt ederek 244.394 eş zamanlı oyuncu sayısıyla yeniledi. Oyunun yayın platformu Twitch üzerinde oldukça fazla izlenmesi ve yayıncıların ilgi duyması ile oyunun geliştiricilerine oldukça iyi para akışının sağlanmasına olanak tanıdı.