1. Haberler
  2. Shenmue 3 Sistem Gereksinimleri

Shenmue 3 Sistem Gereksinimleri

04 Temmuz 2019 16:46

Bir anda oyuncu kitlesini ateşlendiren oyun Shenmue 3 sistem gereksinimleri ile yeniden gündeme oturmayı başardı.

27 Ağustos tarihinde oyuncular ile bir araya gelecek Shenmue serisinin yeni oyunu olan Shenmue 3, PlayStation 4 ve bilgisayarlarımıza gelecek. Açık dünya oyunlarının birçoğuna güçlü bir rakip olacağı tahmin edilen Shenmue 3 şimdiden piyasalarda önemli bir yeri olacağını gösterdi. Hem de burum sadece Asya oyun sektörü için de geçerli değil, global ölçekte konuşuyoruz. 

Özellikle serinin son oyununun 2001 yılında çıkmış olduğunu düşünürsek yeni oyunda geliştiricilerin nasıl davrandığı büyük bir merak konusu. Bakalım Shenmue 3 bize neler vaat ediyor ve bakalım babamızın katiliyle ilgili neler yaşanacak. Özellikle tek oyunculu oyunların kıymetinin bilinmeyişine ilaç gibi gelebilir bu oyun.

Shenmue 3 Sistem gereksinimleri

Oyunun sistem gereksinimlerinde korkulacak pek bir şey yok gibi duruyor. Yine de 100GB depolama alanını neden istediğini anlayamadık. Resmi kaynaklar tarafınca duyurulmuş olmasa yalandır herhalde diyebilirdik doğrusu. Yine de bunun haricinde kalan, özellikle işlemci ve ram gereksinimlerinin gayet düşük olması durumu epey toparlıyor. Eğer bunlar da durumu toparlamasaydı epey ağır ve herkesin erişip oynayamayacağı bir oyunla karşı karşıya kalabilirdik.

Minimum Sistem Gereksinimleri

- İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit veya daha yenisi

- CPU: Intel Core i5-4460 (3.4GHz) dört çekirdekli veya daha iyisi

- Bellek: 4GB

- Ekran Kartı: Nvidia Geforce 650 Ti 2GB veya daha iyisi

- API: DirectX 11

- Depolama Alanı: 100GB

- Ses: DirectX 9.0c destekli ses kartı


Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

- İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit

- CPU: Intel Core i7-7700 (3.6GHz) dört çekirdekli veya daha iyisi

- Bellek: 16GB

- GPU: Nvidia Geforce 1070 veya daha iyisi

- API: DirectX 11

- Depolama Alanı: 100GB

- Ses: DirectX 9.0c destekli ses kartı


Shenmue 3 E3 2019 Fragmanı

Oyunun bir anda bu kadar çok konuşulmasının belki de en büyük sebebi oyunun E3 2019 fuarındaki performansıydı. Sizinle fuarda yayınladıkları fragmanı yeniden paylaşalım ki neden birçok haber sitesinde her gün gördüğünüzü hatırlayın. Medyanın ilgisini çekmeyi başarmaları çıkış öncesi yaptıkları en önemli çalışmalardan birisi oldu kuşkusuz. Şimdiden tüm okurlarımıza iyi izlemeler dileyelim, oyunun çıkışı için de iyi oyunlar.