1. Haberler
  2. Starladder Major Berlin'de Şampiyon Astralis Oldu!

Starladder Major Berlin'de Şampiyon Astralis Oldu!

09 Eylül 2019 19:05

Hakkında birçok haber yaptığımız büyük turnuva CS:GO Starladder Major Berlin oynanan büyük final maçıyla sona erdi. Mercedes & Benz Arena'dan güler yüzle ayrılan taraf Astralis oldu.

Turnuva on altı takım arasında oynanan ön eleme turu ile başlamıştı. İsviçre sistemiyle oynanan elemelerden çıkan sekiz takım ise davetli sekiz takıma karşı aynı mücadeleyi vererek playoff turuna kalmaya çalıştı. Toplam on altı takımın turnuvadaki mücadelesinin ardından çeyrek finale çıkan takımlar da birbirini eledi ve finale adını yazdıran iki takım Astralis ve AVANGAR oldu. Daha önceki iki major turnuvayı kazanan Astralis'in böyle bir başarı elde etmesi işten bile değildi fakat ön elemelerden çıkması bile sürpriz olarak görülen Kazakistan temsilcisi AVANGAR takımının final oynaması herkes için şaşırtıcı oldu. Mücadelelerinden dolayı kendilerini tebrik ediyoruz.

Toplam üç maça kadar çıkabilecek final serisi dürüst konuşmak gerekirse fazla heyecanlı olmadı. Oyuncuların istedikleri heyecanlı seri gerçekleşmese de Astralis'ten muazzam bir koordinasyon içinde takım oyunu izledik. Şampiyon takım Astralis, AVANGAR'ı önce Inferno'da sonra da Dust 2'de silip süpürdü. Sırasıyla 16-6 ve 16-5'lik skorla biten maçların sonucunda serinin galibi 2-0'lık bir skorla Astralis oldu. Şampiyon takımdan serinin en değerli oyuncusu olarak seçilen Dev1ce'ın doğum gününün hem MVP hem de şampiyonluk kazandığı güne gelmesi çok güzel bir rastlantı oldu. Kupayı kazanamasalar da beklentilerin aksine finale kadar tırnaklarıyla kazıyarak çıkan AVANGAR'ı tebrik ediyoruz. Maçın geniş özetini aşağıdan izleyebilirsiniz.