1. Haberler
  2. Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılmaktadır?

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılmaktadır?

21 Ocak 2021 22:26

Steam üzerinde Family Library Sharing yanı Aile Paylaşım özelliği ile kütüphanenizde bulunan oyunları eklemiş olduğunuz aile bireyleri ile paylaşımını sağlayabilirsiniz.

Steam platformunda bulunan “Steam Aile Paylaşımı” özelliği ile kütüphanenize eklemiş ve ekleyeceğiniz oyunları başkasıyla paylaşabildiğiniz gibi ayrıca başkasının oyunlarını kendi bilgisayarınızdan oynayabileceğiniz eşsiz bir özelliktir. Ayrıca özelliği aktif etmek ise oldukça kolay.

Steam Aile Paylaşımı Özelliği Nasıl Aktif Edilir?


İlk olarak kütüphanenizi paylaşmak istiyorsanız paylaşım yapmak istediğiniz bilgisayar üzerinden Steam hesabınıza giriş yapın. Bunun yanı sıra başka hesapta bulunan oyunları kendi bilgisayarınız üzerinden oynamak istiyorsanız kendi bilgisayarınız üzerinden o hesaba giriş yapmalısınız.

Daha sonrasında Steam Ayarları paneline gelmelisiniz. Ekranın sol üst köşesinde bulunan kısımdan giriş yapabilirsiniz. Steam Ayarlarına geldikten sonra Aile sekmesine ilerlemelisiniz.

Aile sekmesine tıkladıktan sonra giriş yapmakta olduğunuz bilgisayar üzerinden açılmış diğer hesapları rahatlıkla görebilir ve yönetebilirsiniz. Bu kısımdan “Bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver” yazısına tıklamalısınız ve onay kutusunu işaretlemelisiniz.

Onay kutusunu işaretledikten sonra alt kısımda bir liste göreceksiniz. Bu kısımdan giriş yaptığınız hesabın kütüphanesinde bulunan tüm oyunları paylaşmak istediğiniz hesabı seçin. Buna ek olarak oyunları kendi hesabınız üzerinden paylaşmak istiyorsanız kendi kullanıcı adınızın yanında konumlanan onay kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir.

Artık hesaptan çıkış yaparak kendi hesabınıza giriş yaptığınızda “Kütüphane” bölümünde yer alan tüm oyunları hesabınızın kütüphanesinde görebileceksiniz. Kütüphanenizde bulunan oyunları başka oyuncularla paylaşmak istediğinizde ise aynı adımları, diğer hesabın sahibinin bilgisayarında yapılması gerekiyor. Eğer kütüphanenizdeki oyunları “Koleksiyona göre” düzenlemişseniz, “Şu kişinin kütüphanesinden” diye görünmeyecektir. Lakin içerisinde onun oyunları da yer alır. Ayrı olarak listelenmesini istiyorsanız kütüphanenin en üst kısmından “Kütüphaneye göre Grupla” yazısında bulunan onay kutusunu onaylamanız gerekiyor.