1. Haberler
  2. Steam Kütüphanesine Güncelleme Geliyor

Steam Kütüphanesine Güncelleme Geliyor

05 Eylül 2019 20:20

Kolay kullanımı, güzel oyunları ve güzel arayüzüyle oyuncuların gözdesi olan platform Steam'e yeni bir güncelleme geliyor.

Neredeyse hepimizin kullandığı oyun platformu Steam'in kütüphane arayüzü değişecek. Şu anki arayüzde bir oyunun sayfasında belli ögeleri zorla görebilirken yeni gelecek olan güncellemeyle bu durum değişecek. Oyunun başarımlarından tutun koleksiyon kartlarına kadar birçok ögesine yeni güncellemeyle tek bir yerden ulaşabileceğiz. Ayrıca arkadaşlarımızın oynadığı oyunları da eskisine göre çok daha rahat görebileceğiz. Bütün bunların yanında yeni arayüzün eskisinden çok daha güzel gözüktüğünü söylemekte fayda var. Geçen sene Steam'e gelen genel arayüz güncellemesine rağmen uygulama hala tamamen modern gözükmüyordu, bu güncelleme ise bu sorunu çözecek gibi duruyor. Umarız siz de bu güncellemeyi bizim gibi beğenirsiniz.

Yeni gelecek olan güncellemeden yararlanacak tek taraf biz oyuncular olmayacağız. Steam'in yaptığı açıklamaya göre uzun süre oynanmayan oyunlara gelen büyük güncellemeler artık kütüphane kısmından oyunculara gösterilebilecek. Bu sayede oyunlar boşa gitmeyecek, oyuncular da memnun olacak oyunların yapımcıları da. Ayrıca bu sistem bizi bildirim yağmuruna da tutmayacak, arada sırada gelecek olan ufak bildirimlerle bizi rahatsız etmeyecekler. Umarız herkes bu güncellemeden memnun kalabilir. Güncelleme 17 Eylül Salı günü beta sürümünde gelecek. Kullanıcılardan gelecek olan geribildirimlerle yeni arayüz geliştirilmeye devam edecek. Detaylı bilgiye bu linke tıklayarak resmi açıklamadan ulaşabilirsiniz. Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmaktan çekinmeyin, iyi oyunlar :)