1. Haberler
  2. Steam’de Profilinizin Arka Planını Nasıl Değiştirebilirsiniz?

Steam’de Profilinizin Arka Planını Nasıl Değiştirebilirsiniz?

17 Ocak 2021 19:52

Dünyanın en büyük oyun platformu olarak bilinen Steam’in profilinizin arka planını dilerseniz değiştirebilirsiniz. Öte yandan bu yazımızda arka planınızı değiştirmek için uygulamanız gereken adımları açıkladık.

Oyun dünyasının en popüler oyun platformu olarak bilinen Steam’de profil arka planı değiştirme adımlarını sizlere sunacağız. Bunun yanı sıra Steam üzerinden indirim dönemlerinde dilerseniz mükemmel arka planlar satın alabilirsiniz. Böylelikle profilinize hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Steam Profil Arka Planı Değiştirme:


İlk olarak Steam hesabınıza giriş yaptıktan sonra, üst menüden kullanıcı adınızın yer aldığı kutucuğun üstüne Mouse imlecini getirin ve daha sonrasında karşınıza çıkacak olan listeden “Profil” seçeneğine tıklatın. İlk işlemden sonra karşınıza profiliniz çıkacak.

Açılan sayfadan seviye ve rozetlerinizin bulunduğu kısmın altında “Profil Düzenle” seçeneğini seçin.

Genel ve Avatar listesinin altında “Profil Arka Plan” linki karşınıza çıkacak. Artık Steam Arka Planı değiştirebiliriz.

“Steam üzerinden satın almış olduğunuz”, “Steam koleksiyon kartlarından edinmiş olduğunuz” ve “Steam Puan Dükkanı üzerinden satın almış olduğunuz” gibi tüm arka planlar bu sayfada sizleri bekliyor olacak. Öte yandan bu kısımda seveceğiniz oyunların veya Steam Puan Dükkanı’ndan satın aldığınız bütün arka planlarınızı görebilmeniz mümkün. Lakin bu noktada Steam artık Profil Arka Planı değişikliği yapılırken sizlere tam ekran mı veya orijinal boyutta mı kaplama yapması gerektiğini dile getiriyor.

Platform üzerinde arka plan boyutlandırmasını ayarlarken mutlaka ve mutlaka arka planınızın en uygun ve en net şekilde görünmesine dikkat etmelisiniz. Öte yandan daha öncesinde profil ekranının tamamını kaplayabilecek arka planlar tüm ekranın kaplanmasını dile getirdiği için beklenildiği kadar şık durmuyordu.

Son olarak yapmış olduğunuz tüm değişiklikleri kaydetmelisiniz. Almış olduğunuz tüm arka planları açıklamış olduğumuz yöntemler ile değiştirebilir kaldırabilir ve yayına alabilirsiniz. Ayrıca birbirinden hoş ve bir o kadar kaliteli arka planları Steam üzerinden satın alabilmeniz de mümkün. İstediğiniz arka planı alıp deneyimleyebilirsiniz.