1. Haberler
  2. Valorant Yoru Karakteri Kimdir ve Özellikleri Nelerdir?

Valorant Yoru Karakteri Kimdir ve Özellikleri Nelerdir?

17 Ocak 2021 19:50

Popüler oyun stüdyosu Riot Games Valorant oyun güncellemesini kısa bir süre önce yayınlamıştı. Öte yandan yayınlanan yeni güncelleme ardından oyuna yeni bir ajan eklendi. Gelen ajan, Skye’nin önceki sezon tanıtımının ardından oyuna gelen 13.ajan olarak bilinirken ayrıca boyutlar arası savaşabilen sinsi karakter Yoru kimdir ve Yoru özellikleri nelerdir? konularına değineceğiz.

Yoru görünen o ki oldukça havalı bir ajan olarak görünmekle beraber oyunun açıklamasına göre, Yoru Japonya’nın yerlisi olarak biliniyor. Buna ek olarak karakter, kimse fark etmeden düşman bölgesine girebiliyor ve dikkatleri dağıtarak onları alt edebiliyor.

Valorant Yoru Karakteri Yetenekleri:


Yoru ağ çökmesi yaratabilmektedir. Oyun içerisindeki diğer hiçbir karakterde buna benzer bir yetenek bulunmamakla beraber, bir portalı belirli bir lokasyona bağlayabilir ve belirlediğiniz bir yola ayarlayabilirsiniz. Ek olarak Yoru, yeteneklerini donandıktan sonra, karşısına çıkabilecek bir duvara kadar ilerlemeye başlayacaktır. Buna ek olarak portal için bir “Bağlantı” ayarlamak için “ateş” tuşuna basmanız gerekmektedir. Öte yandan, ipi harita üzerinde belirli bir noktaya konumlandırmak için “alt-ateş” a tıklayabilirsiniz.

Böylelikle, köprünüzü kurduktan sonra karakter herhangi bir noktaya gidebilir ve kullanılabilecek süre içerisinde etkinleştir düğmesine basarak direkt olarak bağın lokasyonuna ulaşabilirsiniz.

Blindside, Yoru’nun mükemmel yeteneklerinden birisidir. Öte yandan Breach, Skye ve Phoenix’in flaşlarına oldukça benzeyen bir flaş çeşididir. Tıpkı Sage’in sahip olduğu büyüklükte bir küre olarak başlamakla beraber Yoru, düşmanlarını parlatabilir, sert bir yüzeye fırlatabilir. Ayrıca mavi renge sahip flaşa dönüşmeden önce bulunduğu konumun üzerinde seker. Blindside yeteneği, Yoru’nun muazzam yeteneklerinden birisidir. Öte andan her bir tur içerisinde serbest bir oyuncu alabilir, tur içerisinde kullanıldığında, Phoenix’in veyahut Jett’in imzası gibi iki kez ölmeden sonra sıfırlanabilmektedir.

Fakeout, Yoru’nun oyun içerisindeki benzersiz bir özelliğidir. Yoru’nun bu özelliği ile beraber istediğiniz bir rotaya doğru yanıltıcı ayak izleri bırakabilirsiniz.

Boyut Kayması yeteneği, Yoru’nun bu yeteneği ile görünmez ve hasar almayan boyutlu bir maskeyi takabilirsiniz. Bu maske sayesinde düşmanlardan gizlice istediğiniz bir konuma hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.