1. Haberler
  2. World of Warcraft 15. Yıl Kutlamaları Ertelendi

World of Warcraft 15. Yıl Kutlamaları Ertelendi

18 Ekim 2019 23:12

Blizzard, Tayvan'da bu hafta sonu düzenleneceği söylenen World of Warcraft'ın çıkışının 15. yıl dönümünün kutlamalarının erteleneceğini duyurdu.

23 Kasım 2004'te çıkışını yapan efsane oyunun yıl dönümü kutlamaları iptal edildi. Blizzard'ın Hong Kong olaylarının ardından içinde bulunduğu karışık durumun sonucu olarak ortaya çıktığı düşünülen bu durum Blizzard'ın son zamanlardaki tek rezaleti değil. Firma yakın zamanda Overwatch'un Switch'e çıkışına özel yapılan etkinliği de duyurulmasının altı gün ardından iptal etmişti.

Blizzard sözcüsü, etkinliği neden iptal ettikleri konusunda Polygon'a şimdilik bir açıklamaları olmadığını söyledi. Blizzard'a gelen tepkiler, firmanın dünya şampiyonu blitzchung'ı Hong Kong'daki gösterileri desteklediği için turnuvalara katılmaktan alıkoyması ve ödülünü kendisine vermemesiyle başlamıştı. Bunun ardından neredeyse bütün internet camiası Blizzard'a karşı cephe aldı. Tepkilerin getirdiği negatif rüzgarla birlikte Blizzard iyice kötü bir duruma sürüklenmeye devam ediyor.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, firma bu hafta da Overwatch'un güya 16 Ekim'de düzenlenecek olan Switch etkinliğini de iptal etmişti. Kendilerinin üzerindeki protesto baskısı, Blizzard'ı etkinlikleri zorunlu olarak iptal ederek sosyal açıdan daha içe dönük olmaya zorluyor ve bu durum da firmayı iyice dibe batırıyor. BlizzCon'a da protesto düzenleme fikri ortadayken böylesine büyük bir etkinliği bakalım iptal edebilecekler mi. Acaba Blizzard imajını düzeltebilecek mi?

En güncel oyun gelişmeleri için bizi takipte kalın, hepinize iyi oyunlar diliyoruz.