1. Haberler
  2. Yeni̇ Batman Oyunu İle İlgi̇li̇ İlk Görüntüler Gelmeye Başladı

Yeni̇ Batman Oyunu İle İlgi̇li̇ İlk Görüntüler Gelmeye Başladı

14 Ocak 2020 22:39

Firmanın paylaşmış olduğu bazı görseller vardı. Sıkı takipçisi olan bazı oyun severler daha önceki görsellerde Baykuşlar Divanı’nın sembolünü fark etmişlerdi

Amerika merkezli Warner Bros, önümüzdeki dönemlerde çıkacak olan yeni Batman oyunundan bir kare paylaştı. Yalnız oyunun çıkış tarihi ya da ismi ile ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Yeni Batman oyunu, War Bros Monreal tarafından geliştiriliyor.

Birçok oyun serisinin yapımını üstelenen Warner Bros Montreal yeni geliştirdikleri oyun olan Batman serisi için beklenti yüksek. Geçmişi bakacak olursak Rocksteady’nin Arkham serisi sona erdikten sonra Dark Knihgt oyunlarına, Warne Bros Montreal liderlik etmişti. Oyun severlerin gözü kulağı Warne Bros Montreal’den gelebilecek açıklamalarda. Geçen yıl “Yılın Oyunu “ ödülleri sırasında Yeni Batman oyunu ile ilgili açıklama yapılacağı düşünülüyordu fakat resmi bir açıklama yapılmadı.

Gotham Polisi Batman’e Karşı

Geliştirici, yeni Batman oyunu ile ilgili görüntülerin bir kısmını sosyal medya hesaplarından paylaşıyordu, bir takipçi paylaşılan görüntüleri bir araya getirip ortaya bir logo çıkarmayı başardı. İddialara göre oyunun sloganı ‘Şövalyeyi Yakala’ olduğu belirtilmişti. Söylentilere göre bu logo Gotham Polisine ait ve ona uyumlu bir slogandı. Bu iddialar tüketicinin aklında soru işaretleri oluşturmaya başladı. Batman neden Jim Gordon’un suçlu listesine girdi? Bunun bir çok sebebi olur ama kendisinin kanuna aykırı yönü sık sık gördük.

Firmanın paylaşmış olduğu bazı görseller vardı. Sıkı takipçisi olan bazı oyun severler daha önceki görsellerde Baykuşlar Divanı’nın sembolünü fark etmişlerdi.

Scott Snayder, bilindiği üzere Baykuşlar Divanı ve diğer modern Batman hikayelerini yazan kişidir. Twitter üzerinden attığı bir twette “Bekleyin… #baykuşlardivanındankorkun “ yazmıştı fakat daha sonra bu twiti sildi.

Baykuşlar Divanı Kimdir? Nedir?

Baykuşlar Divanı, şehre hakim tek güçtür. Yeni mimariler elde edip şehri tamamen ele geçirmek istemektedir. Karşısında ona engel olacak Brush Wayne vardır. Şehri yenilemek isteyen Wayne ise karşısında bu ekibi bulur.

Ülkemizde ciddi satışları olan çizgi roman serisi olan Baykuşlar Divanı bir dönem piyasanın altını üstüne getirmişti. Bu oyun için iyi bir senaryo yazılması farklı mekanların kullanılmasını sağlayabilir. Bu durum yeni Batman serisine olan beklentiyi karşılayabilir. Yeni Batman oyunu ne zaman çıkar bilinmese de merakla beklenen oyundan bolca bilgi edineceğiz gibi duruyor.